Úvod Recenze a testy Videorecenze: Deeper Fishfinder PRO+

Videorecenze: Deeper Fishfinder PRO+

13 419
28

Už jsou to tři roky, co jsem zpracovával recenzi na tehdy první verzi nahazovacího sonaru Deeper Fishfinder. Tenkrát se jednalo o verzi, kdy bylo třeba zařízení propojit pomocí technologie bluetooth s chytrým mobilním telefonem a mohli jste zkoumat pomocí nainstalované aplikace dno. Doba však pokročila a dnes tu máme dvě nové verze Deeperu, a to Deeper PRO a Deeper PRO+. Hlavní inovací těchto modelů je to, že vysílají WiFi signál a připojíte se k nim už pomocí této technologie, takže tím získáte oproti starší bluetooth verzi výrazně lepší dosah (až 100 metrů). Nových funkcí a vylepšení je ale ještě daleko více a na to všechno se podíváme v této recenzi.

Na začátek můžete zhlédnout následující video, kde si aktuálně nejvyšší model Deeper Fishfinder PRO+ představíme:

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 1080p fullHD).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Deeper Fishfinder PRO+ koupíte výhodně na e-shopu Chyťapusť.cz

Provozní principy Deeper PRO+ aneb jak to funguje

Nejprve běžte na Google Play či App Store a do svého chytrého telefonu/tabletu si nainstalujte aplikaci Deeper – Chytrý hledač ryb. Aplikace bude fungovat na zařízeních s verzí systému iOS 8.0+ nebo Android 4.0+.

Deeper Fishfinder PRO+ včetně krytu pro noční používání
Deeper Fishfinder PRO+ včetně krytu pro noční používání

Deeper před prvním použitím rozšroubujte a dostatečně nabijte pomocí dodaného micro USB kabelu. Během nabíjení bliká oranžová LED dioda, která se při plném nabití rozsvítí zelenou barvou. Poté můžete sonar odpojit a dbejte na to, abyste správně našroubovali kryt (značky vodotěsnosti musí být proti sobě), jinak může dojít k poškození zařízení při vhození do vody.

K nabíjení sondy v terénu můžete použít i libovolnou powerbanku
K nabíjení sondy v terénu můžete použít i libovolnou powerbanku

Sonar vysílá WiFi signál pouze během nabíjení nebo automaticky po vhození do vody. Jen tehdy se k Deeperu můžete připojit. U systému Android většinou (až na výjimky) stačí jen spustit aplikaci Deeper a můžete ji začít používat. Sonar se totiž připojí automaticky k vašemu telefonu/tabletu. U iOS se k echolotu poprvé připojíte standardně přes nabídku WiFi sítí, kde se vám Deeper zobrazí. Heslo k síti je 12345678 viz. návod. Poté už Deeper ovládáte pomocí aplikace běžným způsobem.

Sonda Deeper PRO+ váží 100 g
Sonda Deeper PRO+ váží 100 g

Na Deeperu se nachází 3 závity, kam je možné upevnit připojovací oko. Pokud budete sonar používat ze břehu, použijte spodní nebo prostřední bod. Horní bod se používá pouze při průzkumu dna z lodě. Zvolíte-li nevhodný upevňovací bod, Deeper se přetočí do diagonální pozice a bude docházet k problémům se spojením. Vlasec nebo pletenou šňůru bezpečně přivažte k připojovacímu oku. Určitě je vhodné použít ocelové lanko s karabinkou, a to zejména kvůli riziku, že vám na Deeper během sondování zaútočí hladová štika. Zvolte také vhodný prut s navijákem a hlavně dostatečně silný vlasec/šňůru (sonda váží 100 g), abyste mohli bez obav nahazovat i do větší vzdálenosti.

Před použitím zvolte jeden ze tří upevňovacích bodů
Před použitím zvolte jeden ze tří upevňovacích bodů

Nyní můžete Deeper nahodit na požadované místo a sledovat dění v aplikaci. Buď sonar pro přehled navíjejte, nebo jej držte v klidu pro sledování ryb.

Aplikace Deeper

Před prvním použitím aplikace Deeper budete přesměrováni na stránku Login (Přihlášení). Zde je nutné se zaregistrovat nebo přihlásit (pokud už účet máte z minulosti). Noví uživatelé se mohou jednoduše přihlásit pomocí Facebook nebo Google účtu, což je otázka chvilky. Velkou výhodou je to, že si potom můžete uložená data ukládat na svůj Google disk (cloudové úložiště Google Drive) a mít tak vše zálohované do budoucna. Až si koupíte nový telefon, tak si vše zase jednoduše stáhnete a fungujete jako předtím.

Hlavní obrazovka aplikace Deeper
Hlavní obrazovka aplikace Deeper

Hlavní obrazovka poskytuje informace ze sonaru. Horní část obrazovky odpovídá blízkosti sondy a vodní hladiny. Dolní část obrazovky ukazuje hloubku vody.

Deeper může být provozován na dvou různých frekvencích
Deeper může být provozován na dvou různých frekvencích

Sonar snímá pouze to, co je pod ním a může být provozován na dvou různých frekvencích. Přesný úzký paprsek (15 ° @ 290kHz) se používá pro vysoce přesné určení pohybů ryb a dále konstrukce, detailů profilu dna. Široký paprsek (55 ° @ 90kHz) poskytuje dostatečný prostor pro hledání ryb, návnad na ryby a stavby dna. Ve výchozím nastavení je Deeper v nastavení vysoké frekvence (290 kHz), ta je určena pro nejvyšší výkon a nejdelší životnost baterie.

Pravá strana obrazovky zobrazuje novější informace ze sonaru, okraj představuje nejaktuálnější informace. Pokaždé, když se objeví nové informace ze sonaru, zorné pole je posunuto doleva.

Pokaždé, když se objeví nové informace ze sonaru, zorné pole je posunuto doleva.
Pokaždé, když se objeví nové informace ze sonaru, zorné pole je posunuto doleva

V aplikaci lze také povolit nebo zakázat, aby dávala zvukové upozornění. Ty jsou dány dle vašeho osobního nastavení když Deeper zachytí rybu nebo se změní hloubka.

Kalendář

Vestavěný kalendář poskytuje informace o úrovni činnosti ryb a měsíčních fázích pro jednotlivé dny. Hlavně rybí aktivita je samozřejmě sporadická a můžete jí věřit nebo ne, záleží na vás. Co je ale zajímavější, je to, že si díky podpoře GPS můžete lokace ukládat do kalendáře. Lokace, které do něj přidáte, se automaticky objeví také v mapě a budou klasifikovány jako rybářská místa. Díky tomu se pak můžete na zajímavá místa vracet.

Kalendář poskytuje informace o úrovni činnosti ryb a měsíčních fázích pro jednotlivé dny
Kalendář poskytuje informace o úrovni činnosti ryb a měsíčních fázích pro jednotlivé dny

Fotoaparát

Funkce fotoaparátu umožňuje pořizovat fotky bez nutnosti opuštění aplikace a uložit příspěvky spolu s komentáři. Jakmile pořídíte fotografii, zobrazí se obrazovka, kde můžete k fotce připsat název, popis a uložit záznam. Ke každému záznamu můžete přidat i další fotky, případně je smazat.

Lovné místo si můžete zaznamenat pomocí fotografie a dalších užitečných informací
Lovné místo si můžete zaznamenat pomocí fotografií a dalších užitečných informací

Uložené fotografie se objeví v poznámkách společně s názvem, komentářem, datem a povětrnostními podmínkami, během kterých byla fotka pořízena. Máte-li zapnuté GPS na telefonu/tabletu, uloží se i souřadnice, kde jste fotografovali.

Počasí

Na záložce Počasí najdete aktuální předpověď pro určité místo (dle GPS pozice), spolu s dalšími užitečnými informacemi jako jsou východ a západ slunce.

Aktuální předpověď pro určité místo
Aktuální předpověď pro určité místo

Poznámky

Zde si můžete vytvářet deník rybolovu, který se následně zobrazuje v kalendáři. Dny, které obsahují zápisky, se zobrazí v oranžové barvě. Po kliknutí na určitý den je možné buď prohlížet své stávající záznamy, případně přidat nové.

Po kliknutí na určitý den je možné buď prohlížet své stávající záznamy, případně přidat nové
Po kliknutí na určitý den je možné buď prohlížet své stávající záznamy, případně přidat nové

Při vytváření nového záznamu můžete přidat název, komentář a také pořizovat snímky klepnutím na ikonku fotoaparátu. Položka s komentářem také obsahuje povětrnostní podmínky, za kterých byl záznam pořízen.

Mapa

Aplikace zde využívá klasických Google map, kdy vám mapa ukáže díky GPS i vaši aktuální polohu. S mapou můžete pracovat obvyklým způsobem. Pokud se ztratíte na mapě, vždy můžete mapu vycentrovat na vaši aktuální polohu.

Nové lokace je možné hledat pomocí vyhledávacího pole nahoře, případně je vybrat ze seznamu dříve přidaných míst. Lokace jsou rozděleny do kategorií podle typu a můžete v nich na zobrazené mapě i filtrovat.

Aplikace využívá klasických Google map, jednotlivé státy si můžete uložit do paměti pro následné offline použití
Aplikace využívá klasických Google map a jednotlivé státy si můžete uložit do paměti pro následné offline použití

V nastavení aplikace je také možnost, stáhnout si mapu do paměti i pro offline použití (funguje pro jednotlivé státy). To je přínosné zejména tehdy, pokud nemáte aktivovaná mobilní data nebo chcete-li je ušetřit. Oceníte to také v místech se slabým mobilním signálem, kde by se vám mapa načítala velmi pomalu. Konkrétně Česká republika vám zabere 274 MB v paměti.

Historie

Aplikace uchovává historii dat ze sonaru, kterou zobrazíte po kliknutí na ikonu Historie v horní liště. V jednotlivých nahrávkách lze ručně posouvat a mít tak přehled o všech informacích, které jste získali během sondování v minulosti. Deeper takto ukládá neomezené množství dat a má přístup i k offline mapám. Pokud jste vytvářeli i batymetrickou mapu, uloží se zde i ona, což je velmi užitečné. Jednotlivé nahrávky je také možné libovolně přejmenovat pro ještě větší přehlednost.

V Historii máte přístup ke všem nahrávkám
V Historii najdete seznam všech nahrávek

Nastavení

Zde najdete kompletní nastavení celé aplikace, které je asi zbytečné podrobně popisovat. Některé zajímavé funkce však můžete zhlédnout ve videu.

Nastavení aplikace Deeper
Nastavení aplikace Deeper

Módy sonaru

Deeper je možné používat ve 4 módech. Jsou jimi Standardní mód, Režim na ledu, Režim loď a Pobřežní GPS mód (funguje pouze u modelu PRO+).

Režim loď s batymetrickou mapou
Režim loď s batymetrickou mapou
Pobřežní GPS mód je sice teprve v beta verzi, ale funguje perfektně
Pobřežní GPS mód je sice teprve v beta verzi, ale funguje perfektně

V rámci režimů Loď a Pobřežní GPS mód vytváříte při sondování i batymetrické mapy s mřížkou. A funguje to skvěle! Nejlépe to uvidíte ve videu výše. Deeper PRO+ je totiž vybaven vnitřním vysoce přesným GPS přijímačem, díky kterému to není žádný problém i při používání ze břehu. Vestavěná GPS přímo v přístroji je asi hlavní výhoda nejvyššího modelu Deeper PRO+, protože pokud vlastníte nižší verzi Deeper PRO, batymetrické mapy můžete vytvářet jen z lodě v rámci režimu Lodě (zde je totiž využívána alespoň GPS z vašeho chytrého telefonu/tabletu).

Příslušenství

K Deeperu si můžete pořídit i nejrůznější příslušenství. Já jsem měl k dispozici praktický průhledný kryt na noční rybaření a také smartphone držák na prut. Obě vychytávky dobře plnily svůj účel a vidíte je zde na fotografiích, případně ve videu.

Přes průhledný kryt bliká výrazná LED dioda, což oceníte při snížené viditelnosti
Přes průhledný kryt neustále bliká výrazná LED dioda, což oceníte při snížené viditelnosti
Noc, mlha ani silný déšť nebude znamenat problém
Noc, mlha ani silný déšť nebude znamenat problém
Držák na smartphone přiděláte k prutu pomocí dodaných gumiček
Držák na smartphone připevníte k prutu pomocí dodaných gumiček
S takto připevněným telefonem můžete i opatrně nahazovat
S takto připevněným telefonem můžete s trochou opatrnosti i nahazovat

Kromě toho si můžete zakoupit také husí krk pro připevnění k lodi a nebo třeba vodotěsnou powerbanku o kapacitě 10400 mAh, pomocí které je možné v terénu dobíjet jak mobil, tak sondu Deeper. Pochopitelně však můžete použít i jakoukoliv jinou powerbanku, tak jako já.

Husí krk pro připevnění k lodi a vodotěsná powerbanka pro nabíjení
Husí krk pro připevnění k lodi a vodotěsná powerbanka pro nabíjení

Závěr

Na závěr mohu říci, že mě Deeper PRO+ příjemně překvapil. A to především výrazně lepším dosahem oproti starší bluetooth verzi a také stabilním připojením, které netrpí na výpadky. Asi nejvíce mě ale zaujala možnost vytváření batymetrických map, což je naprosto super funkce a můžete si tak dokonale zmapovat místo před sebou, a to i v případě, kdy s sebou nemáte loď. Tohle prostě ze břehu s běžným echolotem nemáte šanci zvládnout a je to velká přidaná hodnota.

K Deeperu dostanete i ochranné neoprenové pouzdro pro pohodlné přenášení
Součástí základního balení je i ochranné neoprenové pouzdro pro pohodlné přenášení sondy Deeper
Základní balení Deeper Fishfinder PRO+
Základní balení Deeper Fishfinder PRO+

Je vidět, že Deeper prošel za poslední 3 roky značným vývojem a můžeme se tak těšit ze spousty vylepšení. A díky neustálým aktualizacím aplikace tomu ještě nemusí být zdaleka konec (aktualizace jsou opravdu časté). Aplikace se používá příjemně a je velmi intuitivní. Deeper PRO+ je rozhodně vynikající pomocník, kterého využijete nejenom při kaprařině, ale díky jeho univerzálnosti a kompaktním rozměrům ho můžete snadno použít i při ostatních rybolovných technikách.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Deeper Fishfinder PRO+ koupíte výhodně na e-shopu Chyťapusť.cz

Klady a zápory

+ Přesné vykreslování dna – Vyšší cena
+ Dosah až 100 m – Musíte s sebou mít smartphone / tablet
+ Výdrž baterie až 6 h  
+ Integrovaný GPS přijímač  
+ Tvorba batymetrických map (i ze břehu)
+ Neomezená historie dat
+ Aplikace v češtině a intuitivní ovládání
+ Běžný režim včetně denního a nočního režimu obrazovky
+ Mapy i pro offline použití
+ Zajímavé příslušenství

Autor recenze: Filip Číhal

Chyť a pusťDalší informace o Deeper Fishfinder PRO+ najdete u výhradního distributora sonaru Deeper pro český a slovenský trh – www.deeper-sonar.cz.

Komerční sdělení

28 KOMENTÁŘŮ

  1. Zdravím. Testoval jsem to s kolegou celý minulý víkend. Fakt paráda, až na ten deklarovaný dosah. Skoro žádné vlny, výškový přesah břehu 90cm a při 60ti metrech už dost výpadků. Na cca 50 metrů fungoval skvěle i při větru a sem tam větší vlnce.
    Tak snad nemám nějaký horší kus, že bych to ještě vyměnil. Mě přijde těch cca 50+ metrů s tou technologií jako normal.

    Petrův Zdar

  2. simor: Ahoj, asi to bude normální, nevím… Zkus to třeba i s jiným telefonem/tabletem, jestli v tom nebude nějaký rozdíl. A taky bacha na to, sonar nesmí být pod vodou, pak to může vypadávat (zkus taky použít jiný úchytný bod, zda to nemá vliv). Já házel odhadem 50-70m a výpadek jsem měl jednou na chvíli (žádné vlny). Dál jsem to raději nezkoušel, protože jsem si vzal na test jen krátký prut a měl jsem tam vlasec, nechtěl jsem to hned upálit, voda už je celkem studená :). Ale někdy schválně vyzkouším i větší vzdálenost.

    Starou bluetooth verzi ještě mám a tam už to tak po 40m vypadávalo dost často.

  3. ahoj, mě Deeper na těch 90-100 metrů funguje dobře. Je pravda, že se starším mobilem signál trochu slábnul, tak bych zkusil ještě jeden mobil..další otázka je, jak odhadnout 100 metrů od břehu, mé starší oko už na tuto vzdálenost stejně ani nedohlédne :))

  4. Chci se zeptat, zda s tim opravdu najdu i ryby?? Vždy se ocitnu někde jinde a s dětma bych rád konečně taky něco chytal, aby se u vody pořád nenudily, neb na rybaření zanevřou…
    Díky Tom

  5. Tom: Ano, určitě se s tím dají najít ryby, úplně krásně ;). Něco je vidět i ve videu v článku, spousta podrobných videí se dá najít i na YouTube.

  6. Dá se uložit GPS mista, bodu kde jsem zakrmil z lodky.A jezdit na toto určené místo.

  7. ahoj rybari zvazuji koupe tohoto zazraku ale dokaze to vyobrazit i parezy a kdejaky vetve na dnenikde se nemuzu dohledat jestli ano chci zacit chodit na jeden rybnik u nas ale problém je v tom ze je to z velke casti zatopeny les který by mel byt vykaceny a tak jestli mi tento deeper pomuze najit i cista mista diky

  8. Martin: Ano, určitě ano. Jen si to vyzkoušej někde v místech, kde to dobře znáš, abys věděl, jak to echolot ukazuje na displeji a podle toho se pak můžeš orientovat.

  9. Ahoj přátelé rybáři. Jen se chci zeptat, zda při použití uvedeného WiFi echolotu se zobrazením na tabletu je potřeba být připojený on-line na internetu, a nebo k používání internet nepotřebuji a zaznamenaná data se uloží na tablet . Děkuji za vaši zkušenost.

  10. Jaroslav: Internet není nutný (pouze nebudou v aplikaci fungovat některé rozšiřující funkce jako předpověď počasí, online mapy atd.). Data se ale ukládají do paměti telefonu (takže záleží jen na velikosti Vašeho úložiště). A např. ty mapy se dají mimochodem uložit i do zařízení, takže pak jdou používat i bez internetu.

  11. Fit: Díky příteli za dobrou zprávu. Tak to si tento echolot zástavbu do zakrmovací loďky zaslouží 😉

  12. Pokud jsem to pochopil správně, tak v mobilu nemusím mít připojení na internet a deeper nainstaluji a bude i fungovat až na nějaké funkce jako počasí, mapy ?

  13. Pavel: Bude fungovat i bez internetu. Mapy budou fungovat bez internetu tehdy, pokud si je stáhnete v aplikaci do úložiště. Lze stahovat po jednotlivých státech.

  14. Zdravím, chci se prosím zeptat, zdali deeper má vyměnitelnou baterii, kdyby po nějakem čase uz nedržela svoji kapacitu, nebo prostě přestala šlapat, nebo jestli je to konec a clovek musi zakoupit cely novy kus deepru? Díky za odpověd.

  15. Honza: Baterie je vestavěná a velmi pravděpodobně nepůjde vyměnit. Pokud chcete, můžete kontaktovat distributora tohoto produktu a zeptat se. Osobně bych se ale dost divil, kdyby to šlo (ale nemohu to 100% tvrdit, protože to s jistotou nevím). Takže jedině se zeptat…

  16. Deeper pro plus super věcička , jestli někdo píše o dosahu tak mě funguje na 130metrech skvěle a je to o telefonu,musel jsem hledat telefon s dobrou wifi,kupodivu nejnovější telefony neuspěli s dosahem wifi,nakonec vyhrál samsung galaxy note 3 a skutečně 130 metrů a bez výpadků i za vln ,chce to použít ten nejspodnější závit a zjistit ve které poloze má váš telefon nejlepší signál z deepru,dobré je ho přetáčet a možná zjistíte že se sami okrádáte o sílu signálu wifi , dále pak bohužel není pravda,že lze používat na smartphonech s androidem 4.0 a více , na několika plně funkčních telefonech s androidem 4.1 nelze tuto aplikaci do telefonu stáhnout díky nekompatibilitě zažízení s verzí aplikace deeper,takže nejde jen o zařízení deeper,ale i o telefon ,který chcete používat,sám se věnuji mobilním telefonům a wifi modul ve dvou shodných typech telefonu není vždy stejný ,proto výběr telefonu je jeden z nejdůležitějších atributů při používání deeper , co ocenuji na deepru je že je přesný,měří hloubku takovou jaká skutečně je,dřívější echoloty vám hloubku přidávali a nebojím se napsat někdy téměř dvojnásobili,baterie = když ji budete nabíjet správným způsobem už od počátku tak vám vydrží dlouhá léta v dobré kondici ,za nevýhodu bych nepovažoval cenu,jsme rybáři a taková to věcička prostě nemůže stát jako návin dobré pletenky 🙂 ,rozlišení 4 větší než ostatní běžné echoloty je super,jen chybí jediná věc,které dost dobře nerozumím,pokud deeper pro plus ,který já používám zobrazí objekty od 12mm a ukáže mi propad na dně 10cm proč nedokáže při té rychlosti zpracování dat rozlišit velikost ryb,někdo píše že se dočetl ,že by měl rozlišovat 3 velikosti,ale já to nikde nenašel,mě osobně by stačilo dvojí rozlišení ryb 0-40 a 40- a více , sumcaři či na moři by to bylo zase jiné , tak proč to prostě tak nadupaný sonar neumí ? a ikdyž se má při montáži použít lanko,tak i přesto bych na těch šroubujících očkách na které přijde vlasec či lanko použil očko s kulatým profilem,protože obě očka,která jsou s deeprem dodávána mají ostrou hranu a při váze deepru 100g a odhozovému zatížení nemám při delším náhozu moc dobrý pocit i přes sílu používaného vlasce 0.50mm , to je vše a PETRŮV ZDAR

  17. Tenhle sonar jestli ho muzu takhle nazvat je az moc vychvalen nebo zaplacen jako reklama distributorem.

    a / pro lov sumcu absolutne nepouzitelna vec
    b / nikdy nenahradi sonar s funkci DI / nikdy nevykresli prekazku jako sonar s DI a navic za tyhle penize lze takovy novy sonar poridit a to i levneji. Navic GPS stejne pouzije z mobilu a na mobil je hafo aplikaci na vyvazku.
    c / vypadky pri vlnach jsou prodejcem zatajeny , kouknete napr na alzu i kdzyz to lidi pisou v komentech
    d / tvorba map je zestrojena po 1 m2 co je docela dost.
    c / predrazene doplnky , jako nezlopte se , ale dat za drzak k clnu 2000 kc ?

    Tohle je pouze marketingovy tah na prdlacku a hracicka pro skolaky.

    Nic vic a nic min
    .

  18. Milan: Nemáte v mnoha věcech pravdu. Ano, standardní sonar bude ve většině případů lepší věc. Ale tady jde právě o tu zásadní výhodu, že tento sonar je nahazovací a velmi jednoduše použitelný + je možnost ukládat data na Google disk.

    k bodu b) GPS se nepoužije z mobilu, ale GPS modul je přímo v té kouli (má to ale pouze varianta PRO+, na kterou je tato recenze a je to i vidět ve videu). Proto lze tvořit batymetrické mapy i při nahazování ze břehu, což nižší varianty samozřejmě neumožňují (protože tam to právě bere jen GPS z telefonu).

    k bodu c) tady dost záleží na konkrétním telefonu/tabletu, záleží na kvalitě wifi modulu přístroje a dalších věcech. Jsou v tom velké rozdíly (ohledně dosahu) a dost často je to o tom, jak má člověk kvalitní telefon. Zkoušel jsem to na více přístrojích, tak mohu posoudit. Dražší telefony naprosto v pohodě. Čím levnější telefon/tablet, tím to bývá horší. Jsou i případy (z doslechu od známých), kdy to dobrý telefon dá i na větší vzdálenost než 100m. Letos jsem v květnu házel 80m a výpadky jsem neměl, úplně v pohodě.

    Asi nejvíc bych souhlasil s těmi předraženými doplňky, ale to už je věcí každého, zda si to koupí. Jinak mám Deeper rád a je to super věcička, která mi už mnohokrát pomohla (kaprařina i přívlač).

  19. Ano, to jedina vyhoda , ze to lze nahodit.

    Chtel bych videt jak zobrazi strom pod vodou a taky i sumce 🙁

    Nic ve zlem , ale je to hracka.

    Milan

  20. Milan: A zkoušel jste Deeper a máte s ním zkušenosti, a nebo si to jenom myslíte? 🙂

    Zobrazí obojí úplně parádně, dokonce bych řekl, že i díky výbornému rozlišení displeje na mobilu/tabletu je to mnohem detailnější a lepší oproti klasickému sonaru z levnější kategorie, kde jsou tragické displeje. Podívejte se na různá videa, co jsou na YouTube, máte tam spoustu praktických ukázek včetně přímého porovnání se špičkovými sonary. Třeba zde porovnání Deeper Smart Sonar PRO+ a Humminbird Helix 10: https://youtu.be/e-umzVirUog

    Mně to tedy rozhodně nepřipadá špatné a nejen já jsem tímto zařízením mile překvapen. Ať si každý udělá názor sám, na YouTube toho lze dohledat opravdu hodně ;).

    Další zajímavé info třeba zde:
    https://deepersonar.com/en/how-sonars-work/
    https://deepersonar.com/en/top-10-myths-about-deeper/

  21. Na videa jsem koukal no nic me zatim nepresvedcilo.
    Myslm, ze tenhle sonar neumi zobrazovat ryby jako oblouky.

    Z oblouku clovek vic vycte nez podle ikonky ryby 🙂

  22. Oblouky samozřejmě umí, je to o nastavení, symboly ryb taky nepoužívám. Mimochodem, při přívlači je na obrazovce vidět bez problémů třeba i 10cm gumová nástraha, jak s ní člověk poskakuje po dně.

  23. Dobry den, prosim o upresneni, jak je to u Deeper pro + s rozeznanim velikosti ryb? Kdyz bude ve vode ryba se 150 cm a druha ryba o 70 cm, pujde nejak na dispeji rozeznat, ze jedna ryba je vetsi jak ta druha? V demu aplikace a dle popisu vyrobce to deeper pozna a rozlisi. Dle recenzi lidi to ale vypada, ze to rozeznat nejde. Prosim o odpoved nekoho, kdo s tim umi pracovat. Dekuji

  24. Mike: Jde to, ale ty ikony ryb jsou spíše orientační. Mnohem lepší je ale naučit se číst oblouky a ty ikony ryb si vypnout. Dobře je to popsané včetně fotek a příkladů např. na tomto odkazu na FB stránce Deeperu: https://bit.ly/2W2Qm0u

Chcete-li, můžete přidat komentář: