Odpověď na: Závod Stairs 2 Hell 2023 – den po dni

Úvod Diskuze Ostatní fóra Akce, závody a výstavy Závod Stairs 2 Hell 2023 – den po dni Odpověď na: Závod Stairs 2 Hell 2023 – den po dni

#268227
Radek Švec
Účastník

    Závodníci na Novomlýnské nádrži mají za sebou velice úspěšný den, během kterého se výrazně navýšil počet úlovků. Celková váha vytažených ryb během šampionátu přesáhla dnes v noci jednu tunu, zdá se tedy, že pokud vydrží kapří aktivita, mohli bychom se letos dočkat překonání rekordu z roku 2021, kdy bylo za celý závod vytaženo 4184,84 kg. Na pokoření této laťky mají rybáři ještě téměř 4 dny.

    V průběhu noci se díky několika rybám, které překonaly hranici 20 kg, několikrát zamíchalo pořadí v soutěži o největšího kapra závodu. Také v této disciplíně se účastníci mílovými kroky přiblížili rekordu, když se váha u průběžného lídra zastavila na hezkých 26,38 kg. Úspěch slavil tým CARP MILF HUNTERS ve složení Tomáš Pásler, Karel Junek a Roman Široký, pro který se jednalo o první úlovek. Celé startovní pole tak doufá, že se jedná o vlaštovku, která by mohla předznamenat pokoření 30kg milníku a zároveň dosavadní maximum šampionátu v podobě ryby o váze 29,82 kg z úspěšného ročníku 2021.

    Míchalo se také celkové pořadí závodu. Jan Grmela, Aleš Sedlák a Matěj Plevač z týmu MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ byli několikrát sesazeni na druhou příčku týmem FISHMAX, za který závodí Petr Pálka, Aleš Nimrichter a Michal Stauber, ale nakonec uhájili první pozici a vládnou tabulce se souhrnnou váhou tří nejtěžších kaprů 54,29 kg. Rozdíly na předních místech jsou však minimální a dá se předpokládat, že souboj o ně bude ještě napínavý. Dohromady se v průběhu prvních dvou dní ulovilo 88 bodovaných ryb o průměrné hmotnosti 12,63 kg a do výsledkové listiny už se zapsalo 47 týmů. Vývoj šampionátu můžete online sledovat oficiálních webových stránkách Stairs2Hell:

    https://www.stairs2hell.com/

    Přílohy: