Re: Aminokomplexy

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Aminokomplexy Re: Aminokomplexy

#257263
Luba
Účastník

Fit: No máš asi pravdu, ono je to i trocha chemie a o výživě ryb se učí na škole několik let, takže moc lidí to znát nebude. Možná ani nebude moc chuti pouštět nějaké info, ale můžeme to zkusit.

Takže od začátku:
Aminokomplexy zpravidla obsahují několik základních komponentů jako CSL, předtrávené tekuté potravy, betain, rybí protein, GLM extrakt, játrové extrakty, esence, esenciální oleje, sladidla, ostatní extrakty a spoustu dalších prvků.
Aminokomplexy zpravidla neobsahují rybí a rostlinné oleje, přírodní sladidla (cukr, melasa) a další komponenty, které by reagovaly s ostatními komponenty a znehodnocovaly je. Tyto se přidávají až při vlastní výrobě boilies.
Aminokomplexy se skladují zásadně v chladnu a tmě nebo tmavém skle, protože i světlo ničí vitamíny a aminokyseliny.

A teď něco pro zamyšlení. Je zajímavé, že pokud si koupíte aminokomplex hotový, je zpravidla lahvička 100ml určena na dvě kila směsi. Ale pokud si aminokomplex namícháte a dodržíte doporučená střední dávkování jednotlivých komponentů, zjistíte že máte objem 100 až 300ml na jeden kilogram směsi! Z toho plyne že buď jsou hotové aminokomplexy z koncentrovanějších komponentů (čemuž moc nevěřím), nebo tam prostě není všechno co se uvádí a je tedy lepší si míchat sám.