Re: BIVAKY..

#252663
basnak
Účastník

  Hoši hola hej. Potřeboval bych prosím vás pomoci s výběrem bivaku pro dva lidi, max. do 6 000Kč. A poradit čeho se vyvarovat. Už se u počítače trápím druhý týden a projel jsem několik desítek e-shopů, recenzí, diskuzí na mrku. Požadavky na bivi bych měl asi takové. Bude semou většinou jezdit přítelkyně, takže určitě prostorný pro dvě lehátka, dvou plášť – abych zamezil dotyku vzniklých kapiček z kondenzace páry, předsíňku, která by měla jak moskytiéru tak PVC okno, odnímatelnou podlážku , stabilní při silném větru a nepromokavý 🙂 To by byly asi tak veškeré požadavky na stan typu Iglů.
  Ale marně pátrám po bivi s garážovou konstrukcí v mé dané cenové relaci. Přednosti jsou jasně dané, lepší stabilita, rychlá konstrukce atd. Nevýhodu bych viděl – většinou se jedná o jednoplášť ( s možností dokoupit druhý za “mastné peníze” ), umístění lehátek do trojúhelníkového tvaru což zmenšuje prostor. A hodně malá výška.

  Tak bych vás chtěl poprosit o nějaké typy a rady. Sám mám vytypované nějaké bivi:
  http://www.chytapust.cz/tandem-baits-bivak-enforcer-exl/d-70528/ – zde mě uchvátily rozměry, ale nejsu si jistý kvalitou poláků.
  http://www.chytapust.cz/jrc-bivak-continental-z-2-manakce-cestovni-taska-zdarma-doprava-zdarma/d-70419/ – kvalita fy. JRC je veliká. Ale je užší než Enforcer EXL.
  http://www.hobby-g.cz/68-Pristresky-a-bivaky/491-Bivak-Tandem-Baits-Comfort-Dome.html?page=1&back=view – opět famózní rozměry, ale zas polsko. tak nevím jestli se toho mám bát.
  http://www.ravenbrno.cz/cz/product/kaprarina/1774_bivaky/x2/cyber_iii/ravlp160/ Zde poslední nejlevnější, platí u tohoto bivaku pravidlo “hodně music za málo peněz” ???