Re: Bivaky na svazových vodách

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Bivaky na svazových vodách Re: Bivaky na svazových vodách

#253230
basnak
Účastník

Chlapi sice je to mimo téma, ale jedno vám řeknu. Od toho tam ta násada je aby se chytala. Každý rybář si zaplatí povolenku a má právo si vzít limitovaný počet ryb, jak za den, tak za celý rok. Musíte se na to dívat i z jiné stránky. Každý rok odevzdáváte sumarizaci, každý rok se sčítá kolik na dané lokalitě bylo uloveno, tím pádem odneseno dom ryb. Každá lokalita má svůj zarybňovací plán. Zarybňovací plán z pravidla přesahuje číslo v počtu ulovených ryb, protože za ten rok taky něco uhyne a s tím se musí počítat. Aby se něco nasadilo, musí se buť vypěstovat (teď nevím jestli se nepěstují jenom rostliny 🙂 ) a nebo nakoupit.
Jenže my nic vytírat nebudem, pač máme ryb v lokalitě dostatek a lokalita se nesmí přerybňovat. Takže když nic nebudem vytírat, tím pádem jsou chlapi z líhní a co makají kolem chovných rybníků každý rok zbyteční, nebudou mít práci, nebudou mít peníze. Holt někdo se tím živí, dělá tu práci rád a je taky za to patřičně ohodnocen.
Už se dělají všeljaká opatření aby trofejní kusy zůstaly ve vodě. A za to buďme rádi, o to nám přeci jde. On se vždy najde kapřík, který doroste do té chráněné zóny. Nevím jestli by mne bavilo, kdybych nahodil kamkoliv a věděl, že mi pokaždé zabere trofejní kus. Asi by to člověka s postupem času omrzelo a přestal by si takových kousků vážit.