Re: Carp rod casting Lednice 2009

Úvod Diskuze Ostatní fóra Akce, závody a výstavy Carp rod casting Lednice 2009 Re: Carp rod casting Lednice 2009

#252417
Petr Koch
Účastník

    Tak jsem se vrátil v sobotu večer z akce. před chvílí jsem dosmolil článek, ale tabulky s výsledky jsou už teď na stránkách spolku. Nejdelší hod do dálky Baran Sportcarp 141,6m
    Házelo se prutem od Maxe Nolerta, kmen 0,20 Tritanium, odpalovka Sufix, prut byl 12ft dlouhý a 2,75lb. Navijáky nové Ultegry, olovo 90g. Pruty dostaly neuvěřitelnou sadu a vydržely všechno. Třeba Blažena musel opakovat asi 6x hod kvůli tomu, že při razantním hodu několikrát vyrval kuličku z montáže i se zarážkou a asi dvakrát to tuším upálil. Tři závodníci se hodně odchylovali od průměru zbytek házel cca kolem 120m. V exhibici se házelo čím kdo chtěl a jak chtěl, takže do dálky to mrskl tuším nejdál zase Baran z otočky cca 170-180m Hodně daleko házel i Tomáš Blažek a Jirka Pacovský s Petrem Bydžovským. V hodu na cíl vyhrál Tomáš Blažek. Nejpřesnější hod na cíl vzdálený 70m byl něco kolem 60cm od středu.

    Akce super. Stavili se Jarda Těšínský, Michal Kučera, Vápeník, Nikl,….. a sousta dalších. Závodu se účastnili i známější tváře a i neznámí závodníci.