Re: Chci začít

#260072
Fit
Správce

Ahoj Štěpáne,
také chválím Tvé rozhodnutí a že jsi se zeptal tady na fóru. Rádi Ti poradíme 😉 . Pokud začínáš a myslíš to s kaprařinou vážně, tak bych doporučil začít na nějakém základním vybavení nebo dejme tomu střední třídě a postupně, jak začneš chytat a nasbíráš zkušenosti, tak si pořídíš to, co Ti bude nejvíc vyhovovat.

Když si tady pročteš témata v sekci Pruty a navijáky, tak toho hodně najdeš, dotazů podobných Tvému je tu několik, mnohokrát jsem odpovídal.

Co se týče prutů, doporučoval bych kaprové dělené. Vzal bych něco univerzálního pro začátek, asi 2,75 nebo 3 lbs. Velikost 12ft (3,6 m). Doudílný nebo třídílný, podle toho, co preferuješ a kvůli skladnosti.

U navijáků by jsi se měl rozhodnout, jestli chceš pouze přední brzdu a nebo jestli chceš baitrunner.

A ještě bych dodal… Než Ti tu dám konkrétní tipy na pruty a navijáky, které bych za sebe doporučoval, tak by jsi asi měl uvést nějakou peněžitou částku, kterou do toho můžeš/chceš investovat. Dejme tomu plus/mínus nějakou částku a podle toho Ti napíšu víc 😉 . Jinak je dobře, že jsi specifikoval, kde budeš hlavně chytat, to je důležité 😉 . Tak napiš a poradím rád nějaké modely 😉 .

PS: Tak za 14 dní tady na webu vyjde i recenze na jedny podle mě velmi zajímavé pruty pro začátečníky, už to mám napsané 😉