Re: Co vy na to?

#255742
Fit
Správce

[quote=“Lunix“]Tak potom jaký je rozdíl mezi např. 2 lbs a 3 lbs, popř. výhody.

Víš co, ono taky záleží na tom, jaký je to konkrétní model a kolik stál peněz. Ale řeknu ti to spíš takhle. Univerzální prut je 3 lb, můžeš s ním chytat kdekoliv a jakkoliv velké ryby. Hodí se klidně i na to vyvážení. Pokud ale chytáš převážně menší ryby a chytáš na odhoz, tak si to prostě na obyčejném 3 lb prutu tolik nevychutnáš, jako když budeš mít ten 2,5 lbs. Že by jsi takový prut zlomil při zdolávání, toho bych se určitě nebál 🙂 . Ty pruty vydrží dost a jak psal petersintal, to ti spíš praskne vlasec. Nehledě na to, že používám brzdu navijáku a prostě se toho neboj, ono se to zdá tenké, ale vydrží to víc jak ten teleskop 😉 . Vytáhneš na to klidně i metrového a 20kg + kapra. Samozřejmě s tvrdším prutem si můžeš dovolit víc, ale zase o tolik ne.

Být tebou, tak si koupím 2,5 nebo dnes docela hodně populární 2,75 lb pruty. Více si na tom užiješ zdolávání ryb průměrnejch velikostí.

PS: Shakespeare – mám jenom špatné zkušenosti. Ale jsou i lidé, co si je chválí. Já bych do této značky asi nešel. Sice se jednalo o levné navijáky, ale i tak 🙂