Re: Domácí výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Domácí výroba boilies Re: Domácí výroba boilies

#261694
legio
Účastník

[quote=“kakosek“]Čao Legio.
Dle mého je základní si odpovědět na to, v jaké teplotě vody na to chceš chytat – pro jakou teplotu vody to chceš upravit… Do ledové vody kolem 4 stupňů či 10 nebo nad 16 stupňů? Pak si říct, jakou taktikou budeš lovit (hlavně udělat záběr, selektovat, krmit moc či střídmě apod.) a dle toho volit míru atraktivity, selektivity, barvu, strukturu, chuť, pach (či spíše vůni 🙂 ) apod. Dle toho pak ovlivni počet vajec, tekuté složky (včetně esencí) a suchou směs (včetně ptačáků). Také bych se odpíchnul od toho, jakou strukturu už má suchá směs v originále, co v ní dominuje (alespoň na základě tvých vjemů, výrobce toho více asi neprozradí, než je v popisu 🙁 ).
Je to více otázek než odpovědí – sorry, sám takovouto odpověď nesnáším, ale pokud jednou budeš skládat komplet vlastní směs, budeš takto postupovat 😉 .
Pokud se těmito otázkami teď nechceš prokousávat, ušoulej 0,5 kg směsi dle jejich návodu včetně tekutých. Vezmi zbylé 0,5 kg a přidej např. Robin Red, česnek či něco podobného (v první fázi bych šel spíše do koření – především v chladné vodě), uber 1 vejce a do tekutých (místo toho vejce) přidej esenci a třeba i tu melasu. Vezmi to na ryby, porovnej účinnost těchto dvou „druhů“ a uvidíš, co bude lepší a pokračuj eventuálně v dalších úpravách (játra, proteiny, betain, sušené mléko, … možností je nekonečné množství). Hlavně těm svým výrobkům věř, přizpůsob jim i způsob lovu a kapři přijdou – žádná koule nechytá sama! Toť můj názor.
Ať se Ti dílo daří 😀 .

Tak směs je hotová od výrobce samozřejmě by se dala ještě vylepšit ale já ji chci jen doplnit o tekuté složky pravděpodobně použiji jen tekutá játra kukuřičný sirup a vodu a ve druhé směsi použiji tekutá játra a vejce