Re: Dotaz

#252775
Fit
Správce

[quote=“kubánec“]Ahoj,pěkně mě všichni štvete 😈
Po patnácti letech začínám znova,nemám nic a už asi týden ležim v eshopech,diskuzích a jde mi z toho hlava kolem.
Naviják už jsem jakž ta pobral,bude to baitrunner,ale pruty,to je teprve peklíčko 😆 Myslel jsem,že vezmu teleskopy kvůli skladnosti,chvála se pěje na děličky..Když už si najdu nějakej(např d.a.m tele carp),tak ho hned někde zdrbnou 😮 Jestli já radši nebudu dál chytat na dědkovejch klackách,který zatim držej,v sobotu jeden z nich utáh 65tku kapra a ani se nezapotil..
Kdyby někdo zakop o nějakej pěknej teleskop na kapra,třeba 3,60 nebo 3,90,2,5/3lbs,černej,šedej, s příznivou cenovkou (cca 1500) a dal mi link,poděkuju mu 😉

Ahoj,
jo, to ti věřím, že to dneska není tak snadné. Ale i na staré pruty se dá chytat, ne že ne. Pokud uvažuješ o nějakých lepších teleskopech, tak bych doporučoval něco takového:

http://rybashop.cz/old/docs/pd1178866723.htm
nebo tady:
http://www.fish-pro.cz/productdetail.aspx?id=MIV-ITC390SH&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Vlastní zkušenosti s těmito modely nemám. Osobně bych možná doporučil koupit si raději trojděličky (kvůli té skladnosti), a to v nějaké podobné ceně. Do 2000Kč se dá už sehnat solidní prut, na který vytáhneš i velké kapry. Samozřejmě ale nevydrží třeba tak dlouho jako některé dražší pruty, které člověku vydrží více let. Záleží na tom, jak chytáš, kde chytáš, co chytáš a jak často… 😉

Neříkám ale, že se nedá chytat na teleskop, určitě ano, ale pocit ze zdolávání je vždycky lepší na děličce a je to citlivější. Tolik můj názor.