Re: dotaz na převážení prutů

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky dotaz na převážení prutů Re: dotaz na převážení prutů

#263786
Fit
Správce

Ahoj,
v ideálním případě je samozřejmě nejlepší, když vše odstřihneš a uložíš k transportu. Nicméně hodně lidí pruty převáží v navázaném stavu. Ideální jsou na to takové ty silné měkké gumičky, co používají ženské do vlasů 😉. Já to používám hlavně na feedery a na krátké dvoudílné 3m pruty, které používám na krátké vycházky. Je to super, nepoškozuj to vlasec a hlavně to dobře drží a nepraskne to jako obyčejné gumičky. Každopádně, vždy je třeba sundat z montáže olovo (jinak to může klepat do blanku prutu během transportu a průšvih je na světě).

Určitě bych doporučoval používat raději polstrované obaly a ideálně jenom na pruty a nedávat do pouzdra moc jiných věcí, max třeba podběrák, ale tak, aby to o sebe nemohlo klepat. Je třeba si uvědomit, že uhlík je velmi pevný, ale zároveň křehký materiál a jak se s tím někde klepne, tak pak stačí ke zlomení už mnohdy velmi málo. Jsem přesvědčen, že valná většina zlomených prutů je právě kvůli takovému „klepnutí“, kdy na to lidi nedávají pozor, ať už při transportu a nebo i během rybolovu, že s tím bouchnou o zem, hranu lodi apod. Pak už stačí jenom lehce mávnout prutem ve vzduchu a křupne to. V naprosté většině případů si za to lidi mohou sami, výjimečně je to pak chyba materiálu.

Takže doporučuji polstrovaný obal(y) na pruty + nějaký batoh nebo velkou tašku na ostatní potřebné harampádí a dávat na pruty pozor. A jak jsem psal, ty gumičky do vlasů jsou ideální a když se to naučíš opatrně skládat, tak to bude v pohodě. Samozřejmě dvoudílné pruty jsou na tohle jednodušší, čím méně dílů, tím líp. Já takhle ale skládám i třídílné feedery a není s tím problém 😉.