Re: Fluoro Pop-Up ano či nie???

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Fluoro Pop-Up ano či nie??? Re: Fluoro Pop-Up ano či nie???

#254773
basnak
Účastník

dedekk: Čich ryby způsobuje útěk ryb z míst, kde chytáme. I ta nejopatrněji chycená ryba, kterou pustíme šetrně zpět do vody, začne vylučovat látky /fermony/ a způsobí tak tzv. útěkovou reakci.

To např. vysvětluje to, proč pouštíme amury úplně někde jinde než jsme je chytili. Vložím sem jeden poznatek (ačkoliv né vypozorovaný odemne). Určitě už se vám někdy podařilo vyplašit hejno amurů a nebo jste viděly jak pták přelétne nad hladinou a na vodě se objeví velké víry. Říkáte si a je to v prd..li, jsou pryč. Jenže amur na rozdíl od kapra se lekne, ale v zápětí se vrátí. Kdež to kapr se lekne a pádí pryč. A trvá mu o něco dýl, než se vrátí zpět.
Ale co jsem chtěl říct. Pokud jsme krmily amury pravidelně na jednom místě, naučili se. V případě chytání jsme musely přenášet rybu úplně někde jinde než jsme chytaly a tam ji pustit zpět, protože lovné místo bylo vzdáleno od krmného cca 50m a pokud jsme chtěli být dále úspěšní muselo to být. Trvalo dlouho než se na tohle přišlo proč máme jenom jeden záběr (protože jsme pustili rybu tam kde jsme ji chytili) a místo bylo 2 – 3 dny poplašené. Ryba se po puštění ihned vrátila k hejnu a vydávala určitý signál, pro hejno značící nebezpečí. Tím, že musela uplavat víc metrů, jí trvalo delší čas než se vrátila k hejnu a nemusela tek velký signál, ba dokonce žádný vydávat. Mezi tím se uklidnila a v pohodě se vrátila zpět k hejnu, které nic netušící hodovalo dál a my byly dále úspěšní.

Vím že tohle moc k Fluoro Pop-upu nepatří a tak to buď překopíruj MartinLK k danému tématu o amurech a nebo to smaž. Ale musel jsem reagovat k dedkovému přízpěvku 😀 a poznamenat „že něco na tom jablku bude“ 😉