Odpověď na: Jaké preferujete háčky pro lov kaprů?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Jaké preferujete háčky pro lov kaprů? Odpověď na: Jaké preferujete háčky pro lov kaprů?

#252634
Fit
Správce

    [quote=”basnak”]Těžko říct v čem byl problém ve proměňování záběrů. Já třeba od počátku své kaprařiny mám odpor k ownerům. Známému se lámaly v oblouku při brždění ryby. Nevím co to měl za typy, ale od té doby jsem na tuhle značku zanevřel, aniž bych je sám osobně vyzkoušel. K té rovné špičce ještě. Myslím si, že rovná špička má větší šanci, nebo spíše větší tendenci se zapichovat už k vůli tomu, že nepotřebuje tak velký úhel postavení háčku k zapichnutí. Je to trošku krkolomně vysvětleno, nevím jak to mám popsat. Nejlepší by bylo kdyby sis to zkusil na ruce. Ještě rád používám typy, které nemají vyúhlení čpičky od osy háčku. Zas je tu šance 50/50 že špička k zapichnutí má stejné možnosti, než vyúhlený háček, který to má spíše 80/20.

    Jo, já to chápu, jak to myslíš. I mně to tak přijde logický s tou špičkou. Ale jak píšeš, já jsem měl ze začátku neúspěchy s rovnou špičkou, ale třeba jsem to neměl tenkrát dobře navázaný. Už prostě léta používám tento typ Owneru a velice výjimečně dávám jiný háček, nikdy jsem ho nezlomil, jenom párkrát lehce ohnul, a to když to měl kapr ve své tvrdší části a zřejmě to nějak páčil… Všechny ryby měly max 80cm a do 11kg.

    Na tyhle jsem už chytil stovky kaprů vlasovou metodou a velice výjimečně jsem o rybu přišel, někdy dávám rovnátko, někdy ne:

    háčky

    Nevím no, asi to budu ještě zkoušet i s jinýma háčkama. Třeba se mi ta rovná špička osvědčí ještě. Ale ona se ta špička asi stejně zasekne tak jako tak, podle mě se ten háček stočí často hodně dolů a přijde mi, že u těch zahnutých je taková ostřejší zase… Těžko říct, každopádně, každý si musí najít to své, čemu důvěřuje. Ale určitě budu občas zkoušet něco jiného 😉