Re: Jaký naviják?

#263287
Fit
Správce

Ahoj, souhlasím s Regisem, Tica Scepter je určitě dobrá a osvědčená volba. Najdeš tady na fóru i několik témat ohledně tohoto navijáku. Sám jsem měl Tica Dolphin (skoro to samé) asi 5 let a spokojenost, pak jsem je vyměnil za Ultegry.

Nicméně, jestli můžu poradit. Pokud jsi zvyklý na přední brzdu, tak bych se na baitrunner vykašlal. Ono u levnějších navijáků bývá bait často problém a je to jen další věc, která se může rozbít. Baitrunneru bych se nebál v případně Shimana, ale tam jsou kaprové navijáky tohoto typu cca 5.000 Kč a výš, aby to za něco stálo.

V té ceně, co jsi uvedl, tak bych se zamyslel i nad Delphin Odysea viz.: http://eshop.moss.sk/?moss=produkt&oc=286023100. Ten naviják dobře znám a lidi co ho mají, tak zatím naprostá spokojenost. Má to rychlou brzdu, pěkně navíjí vlasec a za ty peníze je to povedený naviják. Doporučuji dokoupit i karbonové podložky do cívky.

https://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2016/01/delphin-odysea.jpg“ />

A ještě jeden tip, novinka Daiwy, a to Black Widow – 5000 LDA viz.: http://www.uhabakuka.cz/index.php?ma=artdet&de=15677. Nedávno jsem ho měl v ruce a opět poměr cena/kvalita se mi zdá jako super.

https://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2016/05/black_wido_1452863868.jpg“ />

Takže za mě v cenové relaci, co uvádíš, bych si vybral asi mezi Daiwa Black Widow – 5000 LDA, Tica Scepter a nebo Delphin Odysea. Ideálně si to někde vyzkoušej v obchodě a uvidíš, co Ti nejlíp sedne.

Případně můžeš zkusit sehnat nějakou bazarovou Ultegru, ale to už je bazar… 😉