Re: Konzervace Boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Konzervace boilies Re: Konzervace Boilies

#253645
basnak
Účastník

Zdravíčko. Ono konzervace boilie lze už při sestavování směsi ovlivnit. Některé suroviny obsahují více konzervantů a tím se směs daleko méně kazí.
Jinak jak už si tady uvedl konzervační varianty jako je zasypání solí, zavařování lze úspěšně provádět. Několikrát jsem četl na netu jak tyhle varianty používají. Ovšem člověk na to musí mít místo a na zavařování čas. Já osobně jsem po celé roky používal s úspěchem mražák. Nakoupil si sáčky se zipama a po půl kg mrazil, částečně ze sáčku odsál vzduch, aby se mi tam tolik nekondenzoval. Jenže i zde člověk je doma omezován, mražák není nafukovací a letos jsem donucen boilie sušit. Z minulého roku mám pár kuliček v pytli a v pohodě jsou usušené. Hlavní je přísun vzduchu, žádná vlhkost. Pak při zpětném použití a z atraktivnění není problém boilie zalít tekutou potravou a nechat ji nasát.
Co by mohl být problém, tak jsou různí broučci, kteří dokáží boilie provrtat skrz na skrz a udělat si z boilie palác (po vhození do vody by ti plaval) . Ale tohhle by mohlo hrozit z delšího přechovávání (víc jak 2 roky).