Re: Krátkodobá kaprařina – Podlesí

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry Krátkodobá kaprařina – Podlesí Re: Krátkodobá kaprařina – Podlesí

#255232
Fit
Správce

Ahoj,
no myslím, že na to jdeš dobře 😉 . Pokud ti jde o menší kapry a začínáš, tak doporučuji chytat takto s krmítkem, viz. můj článek: S krmítkem na kapry. Je to asi nejlepší způsob, jak nachytat spoustu kaprů různých velikostí (převážně ale těch menších). Jinak ty krmné granule jsou opravdu dobré, viz. můj článek: Vynikající krmítková směs na kapry. Můžeš ale použít jakoukoliv směs, například kupovanou.

Jako nástrahu bych ti doporučil používat měkkou kukuřici (z konzervy, nebo speciální rybářskou ze skleniček, případně si ji uvař do měkka sám). Taky je dobré, kdyby jsi si mohl nějaké místo u vody pravidelně krmit. Určitě by to nějaké kapry přitáhlo a pak by jsi měl pravidelné úlovky. Stačilo by alespoň, kdyby jsi si to pěkně prohodil alespoň před lovem. Zkus jeden prut nahodit jenom kousek od břehu a proházej to několika hrstmi kukuřice + můžeš přidat koule z krmné směsi.

Chce to zkoušet a ono na to přijdeš, to se neboj 😉 . Pokud chceš chytit kapra, tak je třeba zvolit takovou nástrahu, kterou tolik nežere bílá ryba, která to většinou najde dřív a tak nemůžeš chytit kapra. Ta kukuřice na vlasu je opravdu super. Nachytal jsem tak stovky kaprů… S tvým revírem zkušenosti nemám, bydlím kousek od Jihlavy.

Jinak pokud chceš ulovit většího kapra, tak je dobré to krmítko vypustit. Jako nástrahu například peletu nebo boilie. Zase je ideál někde předem krmit. Můžeš ale použít například PVA materiály a házet do míst, kde kapry předpokládáš, že se nachází. Krmítko totiž přitahuje menší ryby a vezmou to obvykle dříve než velký a zkušený kapr, ten už je mnohem opatrnější. A chce to každopádně trpělivost a postupně získáš zkušenosti…

Tak ať se ti daří! 😎 😉 Klidně se ptej dál, jedu sice na dovolenou teď, tak tu asi 10 dní zřejmě nebudu, ale ostatní ti tu jistě budou radit dál. Případně já potom ještě 😉 .