Re: Krátkodobé kapraření

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Krátkodobé kapraření Re: Krátkodobé kapraření

#253012
Fit
Správce

    Ahoj,
    podle mého názoru a zkušeností může být krátkodobé kapraření určitě úspěšné, ale je to mnohem těžší než když může člověk u vody strávit více dní. Nejlepší je, když člověk revír velmi dobře zná a umí odhadnout, kde se kapři budou v danou dobu zdržovat a podle toho přizpůsobit taktiku lovu. Já na krátkodobé vycházky chodím poměrně často, protože na delší výpravy bohužel nemám čas. Osvědčilo se mi používat PVA materiály (punčocha nebo šňůrka). Nahazuji do míst, kde ryby předpokládám, nebo jsem je už zde někdy v minulosti ulovil. Nejčastěji chytám na malé řece, kde není lokalizace tak složitá, ovšem zase nemohu dosáhnout úlovků větší váhové kategorie.

    Každopádně se mi letos na krátké vycházky k vodě velmi osvěčily halibut pelety. Dávám jich vždy několik na PVA a většinou to vezme i větší kapr. Většího kapra beru 60cm + 🙂 , ale na revírech, kde chytám, této velikosti málokdo dosáhne, takže jsem spokojen. Navíc letos mi utekl jeden mnohem větší, což mě dost mrzí 🙁 😥 .

    Další možností je používat krmítko a různé směsi (Method mixy atd.), ale často to láká menší ryby a není to pravé, na co my kapraři čekáme 😉 . Většinou na jeden prut dám krmítko a na druhý hodím ty pelety nebo nějaký boilies s PVA. Pokud je štěstí, tak to nějakej ten kapr sebere. Důležité je to vydržet a nevzdávat to, když není záběr! Na větších revírech se to jistě může hodně vyplatit v podobě kapitálního kousku. Ale jak už jsem psal, je to určitě těžší než v případě delšího lovu, člověk prostě musí znát revír (nebo se alespoň hodně snažit). Jinak moc rád uvítám zkušenosti ostatních 😉 , tohle téma mě velmi zajímá 💡 .