Re: Kratkodoby lov na velkej priehrade

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Kratkodoby lov na velkej priehrade Re: Kratkodoby lov na velkej priehrade

#253694
basnak
Účastník

[quote=“CT Sazan“]Bašňákův příspěvek bych ještě rád doplnil, podle mě jsou dvě nejdůležitější věci je vítr a nejdůležitější je podle mě správná a přesná lokalizace ryby a pak už je to jen otázka času a taky strategie. Podle mě je dobré buď masivní zakrmování nebo lov s minimem návnady , je na tobě co si vybereš. Ale lov na velkých vodách je hlavně o té přesné lokalizaci a u krátkodobého lovu to platí ještě víc…. Tak ať se daří!!!

Jasnačka, dík za doplnění 😉 Právě k tomu jsem se chtěl dostat. Ono právě teď napadá každého ta otázka „Jak mám kruci lokalizovat kapry na tak velké ploše?“ Je samozřejmě pitomost aby člověk jezdil po tisíci hektarové vodě na člunu s echáčem a naháněl je (bez tak by je ani nenašel). Spíše zkušenosti by nám mohly hrát do karet. Jaro a teplý jižní vítr = návětrná a mělká strana vody = masivní krmení (záběrů habaděj, ryba potřebuje nabrat po zimě a před třením). Léto, tropické vedra, tlející zelená voda = určitě bych kapry hledal ve větších hloubkách (ne že by tam zrovna při 20 a víc metrech bylo pro kapry dobré prostředí, to v žádném případě, ale větší ryba se s tím dokáže poprat a pokud ví, že tam najde něco k snědku překonáto) = menší krmné dávky, ale zato kvalitní = co nejvíc vyvážená montáž, musí to nasát jenom když otevře hubu 😀 voda je většinou bez kyslíku a ryba šetří dechem. Každý pohyb vody a čeření hladiny může znamenat zlom a moment na který nikdy nemusíš zapomenout. Brzký podzim voda se nám začína pomalu teplotně vyrovnávat, první studené dny = mělké partie začínají se ochlazovat, ryba bude tam kde se to nejpomaleji ochlazuje. Pozdní podzim, začátek zimy – voda už má většinou stejnou teplotu jak ve větší hloubce tak aj v mělké – takže se nebát dávat montáže do mělkých míst i s bahnem.
Strategie vnadění už tady byla probrána, takže už jen zvolit to ono místo a úspěšně zdolat. Joo možná taky pomůže, když budeš sedět na židličce, každý den vypiješ půllitru rumu a říkat parťákovi „Divej!, teď mlask, svinger se přilepí, jedno pípnutí a 16ka 90cm“ na třetí den je tam 😀 Znám jednoho kterému se to tak podařilo, takže to možná funguje. 😉 A nedělám si prdel.