Re: Krátkodobý lov – Přehrada Horní Bečva

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Krátkodobý lov – Přehrada Horní Bečva Re: Krátkodobý lov – Přehrada Horní Bečva

#257658
basnak
Účastník

    [quote=“Katsushiro“]Rád bych se zeptal, jak řešíte problém citlivosti záběrů (jen jeden se projevil jízdou, ty ostatní byly jen opatrné potahování), swingery se mi zdají málo citlivé, i když jsou citlivě nastavené (myslím, že je problém v poloze ukazatele – pokud mám policajta přímo před prutem, ukazuje to lépe, ne?).
    Díky, Katsu

    Ono se mi zdá, že se pořád chceš přizpůsobit té těžké kaprařině, se kterou se všeci tak prezentují a chytají trofejní ryby. O tom to vůbec není. Pokud si začal mít úspěchy, tak proč by to měl člověk měnit. Buď svůj a pokud jsi našel způsob u kterého ti berou ryby, není přece důvod ke změnám. A jsem rád že si konečně udělal nějaké ty záběry, což je krok v před. 😉

    Jinak k té citlivosti záběrů. Při každém pípnutí sleduji rozdíly. Pohyb špičky prutu, jemné kolísání swingeru prostě všecko co by mohlo naznačovat rybu na prutě. Pokud tohle vyhodnotím zasekávám, nečekám na žádnou jízdu.
    Před pár hodinama jsem se vrátil od vody (byl jsem se jen podívat) nicméně jsme se tam dal do řeči s klukem, který měl záběr, sice žádná jízda ale swinger mu pěkně tancoval. Se ho ptám, proč neseká, vždyť tam má rybu. Bylo mi odvráceno, že to není záběr, že záběr má až když se mu to rozhrčí. A tak jsem si řekl, no jen tak dál a víc takových rybářů 😀 😉 Jinak jak už naznačoval Fit, pohyb olova od ryby musí být zaznamenán na swingru (v závislosti na vzdálenosti).