Odpověď na: Lov Kapru z hladiny na chleba

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Lov Kapru z hladiny na chleba Odpověď na: Lov Kapru z hladiny na chleba

#259096
Fit
Správce

    Wlsek: Ahoj, určitě používej ten předšpičkový policajt, je to na hladinovou montáž mnohem lepší. Budeš to mít daleko více citlivější a při správném a opatrném vyšponování Ti nebude docházet k tomu, co jsi popisoval, že budeš mít moc vytaženého vlasce ve vodě a bude se ti blbě zasekávat.

    To, že nástraha (chleba, rohlík) někdy nevyplave, tak to se stává. Je to o tom, že musíš odhadnout správnou velikost toho chleba, aby to dokázalo vyplavat a taky to mít dobře napíchnutý, aby to z toho nespadlo. To je o zkušenostech. Někdy je dobrý použít tzv. průjezd na vlasec, který ještě připneš na obratlík u olova. Má to větší díru a vlasec tím pak lépe po náhozu prochází a jde to k hladině. Někde ti taky může olovo po náhozu zapadnout do bahna a pak ten vlasec nemůže projet obratlíkem a ten chleba to nevytáhne nahoru.

    Co se týče výběru prutů a navijáků, tak záleží, kolik do toho chceš investovat a na jakých vodách budeš chytat (řeka, přehrady, nához, vyvážka atd.). To by jsi musel blíže specifikovat. Projeď si témata tady v sekci Pruty a navijáky, je tam spousta už napsaných rad, píše se to tady pořád dokola. Ohledně toho výběru prutů a navijáků kdyžtak piš do jiného tématu v té sekci Pruty a navijáky, buď to napiš už do nějaké založené diskuze a nebo si tam založ novou. Ať je to přehledné a tady diskutujme jenom o lovu z hladiny 😉 . Je to pak přehlednější i pro ostatní, neboj se klidně psát do více témat nebo si zakládej nová. Já to případně pak vždycky upravuji nebo přesouvám do vhodnější sekce, od toho tu fórum je 😉 .