Re: Lov na boilie kdy na něj nejsou kapři zvyklí.

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Lov na boilie, kde na něj nejsou kapři zvyklí Re: Lov na boilie kdy na něj nejsou kapři zvyklí.

#258211

Souhlasím se vším jak se psalo výše.

Je několik věcí které ti pomůžou aby byl tvuj lov úspěšný. Jelikož začínáš s kaprařinou tak ti to řeknu uplne po lopate. Prvni co udelej tak si zodpovez nekolik otazek:

Jak je revir velky ? jestli se jedna o velkou vodu nebo jen o maly rybnicek protoze na kazdem se lovi jinak a dokonce i na jednotlivych vodach se lov hodne odlisuje.

Pak si zkus vyzjistit od rybaru jak je revir stary a jake se tam za posledni leta nachytali ryby. Většinou sice nejsou rybari moc sdilni ale obcas narazis na cloveka co se rozpovida 🙂

Pak je dulezita lokalizace ryb jak uz se psalo vyse. Zalezi jestli revir znas dokonale nebo ne. Jestli ho mas blizko domova tak je dobre si jen sednout k vode a divat se kolem sebe zjistis spoustu dulezitych veci. Koukej se i na to kam se nejcasteji stahuji rybari a najdi si na reviru misto kam nikdo nechodi bud uz kvuli nepristupnosti nebo ze se tam moc ryb netaha.

Tohle vse ti potom pomuze pri lovu.

Pak si taky zodpovez otazku jak velke ryby chces lovit jestli ti jde o hodne zaberu nebo chces dostat nejvetsi rybu reviru. Ze začatku bych ti ale doporučil kdyz na boilies začínás snazit se o spoustu zaberu aby te to proste chytlo. K tomu ti pomůžou různé method mixy,peletky ale i kukuřice nastražená na vlas. U takovehoto lovu se můžeš nacpat i mezi rybáře a těšit se s toho že jsi úspěšnější než oni 🙂

Mezitím bych si ale už připravoval krmne misto na vetsi ryby. Soustredil bych se jak sem výše popisoval na klidnejsi aprtie reviru a tam ti bohatě stčí když si obden zakrmíš jen par kuličkamy boilies rozhazenými do prostoru. Mám zkušenost že nemusiš už ani přidávat partikl kapři jsou zvídavý tvorové a tvoje kuličky ochutnají. A zjistí co je pro ně lepší:) A ještě se vyvaruj jedne veci pamatuj ze je lepsi kvalita nez kvantita. Radeji si budu misto pripravovat hazenim obden 10kuliček kvalitniho boilies nez hazenim 2kg nekvalitniho. Ono ze začatku by jsi mozna uspech mel ale jestli budes chtit na tomto reviru byt uspesny stále tak je lepší dělat to co jsem psal výše.

Snad si z toho co jsem napsal něco vezmeš a přeji hodně úspěchů 🙂