Úvod › Diskuze › Nástrahy a návnady › Boilies a pelety › Lov na panáčika › Odpověď na: Lov na panáčika
Ahoj,
no řekl bych to asi tak, že experimentům se meze nekladou a rozhodně to můžeš udělat podle své chuti. Důležité je to, zda na to budeš mít záběry a zda ti to bude fungovat ;).
Já to dělám přesně takto a doporučuji k přečtení tento snadný návod:
Jinak většinou se to dělá tak, aby to bylo vyvážené, to znamená, že ta potápivá kulička leží na dně a ta plovoucí je nadzvedlá nad tím (naprosto stejné jako sněhulák prostě 🙂 ). Obvykle stačí, když ta plovoucí kulička je trošku menšího průměru (ale možná taky bude záležet na konkrétních druzích boilie). Nejlepší je si to vyzkoušet někde na mělčině přímo u vody a podle toho to upravit. Můžeš to třeba vyvážit olověným bročkem nebo plastickým olovem (dát to třeba na vlasový přívěs hned pod potápivé boilie). Taky klidně můžeš nastražit takto pod sebe obě potápivé kuličky.
Co se týká příchutí a velikostí, tak prostě můžeš dát cokoliv. Vůbec nemusí platit to, že to musí být stejné příchutě atd. Spousta rybářů s úspěchem kombinuje masové se sladkým boilies. Někdo to třeba i celé ještě obaluje speciálním těstem atd. Zkrátka je dobré najít si něco osvědčeného. Třeba ti ještě ostatní pošlou i nějaké fotky. Já občas používám klasiku viz. foto. Je zajímavé, že mi panáček dobře funguje na stojatých vodách, ale třeba na proudné řece jsem na to ještě nikdy nic nechytil (ale zase tak často jsem to nezkoušel). Taky možná dost záleží na revíru…
Cílem je trochu odlišit nebo zvýraznit nástrahu a taky je často šance na větší rybu, protože dvě kuličky jsou více než jedna 🙂 , ale to neznamená, že se nepíchne i malá ryba. Zkrátka zkoušet, zkoušet, každý rybář má svoje osvědčené… 😉