Re: Mivardi triton carp 3,9m/3,5lb

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Mivardi triton carp 3,9m/3,5lb Re: Mivardi triton carp 3,9m/3,5lb

#262348
Luba
Účastník

Kdysi jsem také při pořizování prvních „lepších“ kapráků přemýšlel o koupi dlouhých tvrdých prutů, ale naštěstí jsem se obrátil o radu na Zdeňka Vaška (DOC). Řekl mi asi toto: Proč chceš dlouhé pruty, když světový rekord v hodu do dálky byl ustaven s dvanáctifítovým (3,66cm) prutem? A proč chceš aby byl prut co nejtvrdší? Budou Ti ryby zbytečně padat a neužiješ si zdolávání!
Na jeho rady jsem si nakonec pořídil pruty 12″ft a 2,45 lbs. Chytal jem na ně až do loňského roku (cca 10let) k naprosté spokojenosti.
Dokážou hodit s 80kou olovem i přes 100m a zdolávání je požitek. Dnes už mám nové Foxy Ranger 12″ft, 3lbs. Rozdíl v náhozu je minimální spíš proto že je zatím šetřím, zdolávání pohodové i s neprůtažným vlascem, což je novou technologií v konstrukci prutu. Přece jen pokrok v materiálech je vidět.
Takže suma sumárum takový univerzální prut pro daleké náhozy a slušné zdolávání (což jistě hodně kaprařů potvrdí) je 12″ft dvoudělička s akcí 3 lbs. Popř. trojdělička, ale ta je vzhledem ke spojce navíc drobátko tužší…