Odpověď na: Montáž…montáže….

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Montáž…montáže…. Odpověď na: Montáž…montáže….

#255361
Fit
Správce

  [quote=”Qvíč”]Takhle když mam navázaný splávek, olůvko a háček, tak to musim odstřihnout a předělat na těžko, když se rozhodnu na to přejít … A mrzí mi ty metry toho vlasce … Tak jestli by to nešlo udělat, abych to jen vyměňoval na té karabince …  😕
  Sem fakt lajk 😀 Ale rybařina mi bere víc a víc …  😉

  Ahoj, tak jsem rád, že se ti tu líbí 😉 . Co se týká tvého dotazu. Ano, určitě by to šlo udělat. Má to ale jeden háček, a to v šetrnosti k rybám. Ty montáže, které se zde nachází jsou udělány tak, aby se z toho kapr mohl dobře vymotat v případě utržení montáže (aby s sebou nemusel vláčet těžké olovo a dlouhé metry vlasce – hrozí uhynutí ryby). Když budeš mít nad montáží karabinku, tak se to o ní při přetržení vlasce zasekne a kapr s sebou vláčí olovo, což je špatně 🙁 .

  Pokud už to takto chceš dělat, tak bych ti spíš doporučil používat dvě smyčky, které dáš potom do sebe (proti sobě provlečeš) a jednoduše to můžeš takto spojit. Jestli nevíš, jak se dělá taková smyčka, tak se podívej na obrázek:

  Další možností je mít více prutů a na každém mít navázaného něco jiného. Nebo jestli chytáš na dva pruty, tak jeden mít třeba na ten splávek a druhý na položenou.

  Takže asi tak, kdyby jsi měl nějaké další dotazy, tak se samozřejmě klidně ptej dál 😉 .