Re: Naj partikel…

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Partikly Naj partikel… Re: Naj partikel…

#255542
basnak
Účastník

[quote=“tomas“]Dobrý den měl bych několik otázek ohledně kukuřuce… Mám klasiské tvrdé kukuřičné zrno jak ho upravit na klasické vnadění prakem a jak ho upravit do krmítka a jaké je nejlepší „lepidlo“do krmných směsí. Děkuji za odpověď

Zdravíčko. Kukuřici je nejlépe upravovat tepelně. Jednak z důvodu zdravotního pro ryby a taky z důvodu více záběru pro rybáře. Den, nejlépe přes noc namočíš kukuřici aby do sebe natáhla vodu. Je nutné dávat vody hodně, kukuřice ji do sebe natáhne tak aby pak nebyla na suchu. Pak se musí povařit, nejlépe v tlakovém hrnci (papiňáku) ale dá se i v normálním hrnci. Vaření je podle toho jak chce mít rybář kukuřici tvrdou, nebo měkkou. V papiňáku tak 20 – 30min varu. V normálním hrnci to může být kolem 2hod. i více podotýkám ve varu. Kukuřice pěkně napraskne a lze ji pak rozmáčknout v prstech. Pro rybu velice lákavé a zažívacím traktem to jen proletí.
Ještě doplnění. Před namáčením kukuřici proper ve vodě. Může se stát že bude zaprášená a obsahovat malé částečky které by se při vaření mohly připálit na dno hrnce. Při namáčení lze použít i nějaké aroma, sladidlo. Tady se dá experimentovat velmi dobře.
Do krmítkových směsí aby koule lépe držely tvar a nerozpadaly se při letu je asi nejrozumnější přidávat trochu pšeničné mouky. Obsahuje lepek, který silně váže takže to s ním nepřehnat.