Re: Nejhorší rybářská výprava!
Úvod › Diskuze › Ostatní fóra › Zprávy od vody › Nejhorší rybářská výprava! › Re: Nejhorší rybářská výprava!
Co se týká bivakování,tak se pravidla poměrně silně přitvrzují , viz. např. Orlík a spousta dalších revírů. Pro svůj klid je docela úspěšná následující metoda jak předejít případným problémům:
– zjistit si podmínky na revíru kam se chytám na výpravu
– zjistit si majitele pozemku u vody, ne vždy je to povodí, lze podle katastru na netu,nebo na příslušném obecním úřadě
– pokud je to soukromá osoba,tak jej slušně požádat i byť za úplatu o svolení využívat pozemek na dobu co tam budete, většinou svolí bez problému
– pokud je majitelem stát,tak na obecní úřad písemnou žádost, dobré je si tam zavolat a domluvit se, případně tam zajet
– papír vám většinou dají bez problémů,ale musíte se k nim slušně chovat – trocha pokory (je to úřad), hodně slušnosti a žádná arogance ve smyslu „já jsem PAN rybář a vy se „pokakejte“ )
– pokud je to povodí, tak je výsledek vždy nejasný,ale pokud není výslovný zákaz, většinou záleží jen na přístupu toho koho žádáte
Ja už toto několikrát praktikoval a zatím jsem nikdy nebyl vykázán k šípku a povolení k bivakování i s podlážkou jsem získal.
Obdoba platí pro návoz vybavení – pokud je přístupová cesta se zákazem, je dobré zavolat na příslušnou městskou policii a informovat je o tom,že jedu tam a tam chytat a požádat je zda je možno využít přístupovou cestu k návozu s tím, že vozidlo převezu po vyložení mimo zákaz. Někdy budete mile překvapeni a poradí i místo kde můžete vozidlo nechat (mnohdy i v zákazu) a nebude vám hrozit vykradení.
Je to vždy jen o domluvě , slušnosti a troše času,který tomu věnujete a můžete v klidu bivakovat. Dobré je před postavením bivaku místo nafotit,nebo nafilmovat malou sekvenci a to samé udělat po ukončení výpravy.
Třeba tahle rada někomu v budoucnu ušetří povolenku v čistírně a pěkné peníze v peněžence.