Re: Nejhorší rybářská výprava!

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Nejhorší rybářská výprava! Re: Nejhorší rybářská výprava!

#258705
uhlir.standa
Účastník

  Odpadky je kapitola sama pro sebe a jednoznačně kluci udělali chybu a pokutu zaplatí a povolenku jim sebral oprávněně (za odpadky). Ve chvíli kdy narazí na normálního porybného,tak jim nechá vše posbírat a zkontroluje je později ještě jednou či vícekrát a pokud někde něco leží , povolenku sebere.
  Co se týká bivakování,tak se pravidla poměrně silně přitvrzují , viz. např. Orlík a spousta dalších revírů. Pro svůj klid je docela úspěšná následující metoda jak předejít případným problémům:
  – zjistit si podmínky na revíru kam se chytám na výpravu
  – zjistit si majitele pozemku u vody, ne vždy je to povodí, lze podle katastru na netu,nebo na příslušném obecním úřadě
  – pokud je to soukromá osoba,tak jej slušně požádat i byť za úplatu o svolení využívat pozemek na dobu co tam budete, většinou svolí bez problému
  – pokud je majitelem stát,tak na obecní úřad písemnou žádost, dobré je si tam zavolat a domluvit se, případně tam zajet
  – papír vám většinou dají bez problémů,ale musíte se k nim slušně chovat – trocha pokory (je to úřad), hodně slušnosti a žádná arogance ve smyslu „já jsem PAN rybář a vy se „pokakejte“ )
  – pokud je to povodí, tak je výsledek vždy nejasný,ale pokud není výslovný zákaz, většinou záleží jen na přístupu toho koho žádáte
  Ja už toto několikrát praktikoval a zatím jsem nikdy nebyl vykázán k šípku a povolení k bivakování i s podlážkou jsem získal.

  Obdoba platí pro návoz vybavení – pokud je přístupová cesta se zákazem, je dobré zavolat na příslušnou městskou policii a informovat je o tom,že jedu tam a tam chytat a požádat je zda je možno využít přístupovou cestu k návozu s tím, že vozidlo převezu po vyložení mimo zákaz. Někdy budete mile překvapeni a poradí i místo kde můžete vozidlo nechat (mnohdy i v zákazu) a nebude vám hrozit vykradení.

  Je to vždy jen o domluvě , slušnosti a troše času,který tomu věnujete a můžete v klidu bivakovat. Dobré je před postavením bivaku místo nafotit,nebo nafilmovat malou sekvenci a to samé udělat po ukončení výpravy.

  Třeba tahle rada někomu v budoucnu ušetří povolenku v čistírně a pěkné peníze v peněžence.