Re: NON STOP…

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry NON STOP… Re: NON STOP…

#253204
basnak
Účastník

Vzhledek tomu, že spousta z Vás asi neví o aktuálním vývoji prosazování lovu nonstop v rámci vod obhospodařovaných MRS pokusím se o krátké shrnutí.
Na sjezdu MRS v roce 2008 byla rada svazu zavázána kandidáty sjezdu k řešení lovu nonstop v případě vyvolané změny vyhlášky. V minulém roce zástupce MRS Ing. Habán na připomínkování změny vyhlášky navrhl tuto změnu, ale bohužel nebyla přijata a MRS byla vyzvána zástupcem MZe k jití cestou ČRS, tedy žádosti a schvalování vyjímek z povolených dob lovu.
Na posledním svazovém výboru byli tedy statutáři MO vyzváni ať vytipují a svých členských schůzích projednají, kde by chtěla MO vyřídit vyjímky. Nejsem si jist, že se to všude otevře a proto Vás chci informovat o možnosti otevření a prohlasování této otázky. Vytipujte si vody kde by jste chtěli lovit nonstop a své zástupce zavažta k prosazení vyjímky na dalším svazovém výboru.
Dle mého názoru jsou vhodné pouze dvě cesty a to:
1. Vyřídit vyjímku na lov nonstop pouze na D5 a D7.
2. Nebo zajistit dostatečný počet i menších vod, ale tak aby jich nebylo ve finále třeba jen 5 a efekt nebyl nožádoucí. Menší vody musí být rozloženy po celé ploše MRS, aby se případný tlak vhodně rozložil.
Více proberem v debatě pod bleskovkou.

by Pert Koch