Re: Nový navijak

#256314
Fit
Správce

[quote=“Richard T.“]Dobre. Ja z rybárčením začínam tak by som sa chcel opýtať či sú lepšie navijaky so zadnou alebo prednou alebo zadnou brzdou ?? A aká je spoľahlivá, kvalitná značka a výrobca navijakov čo by ste mi odporúčali ?

Ahoj,
no hodně záleží na kvalitě a provedení daného navijáku. Nelze porovnat naviják v ceně 700 a 7.000 nebo víc Kč. Co se týká spolehlivosti, tak asi určtě bude spolehlivější pouze přední brzda. Protože baitrunnery (a hlavně ty levnější) bývají často poruchové, nebo většinou nevydrží tak dlouho bez poruchy jako navijáky pouze s přední brzdou. Já používám oba typy, teď jsem si zrovna koupil pouze s přední brzdou už a na krátkodobé chytání u břehu používám staré baity, které mi šlapou dobře už několik let. Statisticky ale budou asi opravdu spolehlivější navijáky pouze s tou přední brzdou. A je to i logické, čím méně věcí, tím méně se toho může pokazit.

Záleží taky na jakých vodách budeš chytat, jak velkou cívku navijáku potřebuješ atd a podle toho by jsi se měl rozhodnout. Jestli chceš opravdu takto levný naviják s baitrunnerem třeba, tak mohu doporučit toto: http://www.rybarske-nej.cz/slevy/akce-1-1-zdarma/navijak-okuma-longbow-lb-30–40–50–60–akce-1-1, mám osobní zkušenosti a v této cenové relaci podle mě není lepší baitrunner. Fungují spolehlivě a jsou na ně i výborné referecne cena/kvalita. Opravdu, jestli tuhle cenu, nešel bych osobně do jiného navijáku. Má je i můj táta, tak fakt vím.

Pokud si můžeš ještě ušetřit a chceš kvalitnější navijáky, co ti dlouho vydrží a mají třeba jen přední brzdu, tak třeba Tica Scepter nebo Tica Dolphin, co mám já, viz třeba: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=9&t=388. Pak tu jsou samozřejmě i dražší a lepší od Shimana, Daiwa atd. Ale ta Tica je ověřená mnoha lidmi a mě osobně se líbí zy ty peníze velmi, proto jsem si Dolphiny koupil 😉 .

Záleží, co chceš ty a zda baitrunner nebo přední brzda. Existují samozřejmě i dražší baitrunnery, jedny z nejlepších jsou např od Shimana. Ale cena je rozhodně o hodně vyšší… Kdyžtak si napiš a poradíme ti tu.