Re: Podzimní a zimní lov kaprů

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Podzimní a zimní lov kaprů Re: Podzimní a zimní lov kaprů

#259495
basnak
Účastník

Po roce opět nějaký ten příspěvek.
Od počátku listopadu jsem podnikl letošní svou nejdelší výpravu za kapry v tomto roce a to na 4 dny. Jelikož jsem měl celý říjen hájení kapra obecného, věnoval jsem se ve volných chvílích koulení Krvavé vanilky a následné přípravě 3 lovných míst, na kterých jsem chtěl zkoušet veškeré varianty, které jsem měl připravené. Každé z těchto míst mělo jiné vlastnosti a charakteristiku. Jejich hloubka se pohybovala od 2,5m až kolem 3,9m. Teplota vody se pohybovala v rozmezí 7-8°C u hladiny. Nová říjnová násada kousala vše co do vody spadne a první dva dny jsem se snažil přes ni prochytat, ale marně.

Procentuální možnost dostat většího kapra bych odhadoval 30:1. Na třetí den jsem musel něco vymyslet, abych alespoň trochu eliminoval záběry od kapříků a dal čas větší rybě najít mou nástrahu. Co jsem vymyslel si nechám s prominutím pro sebe. Určitě to pochopíte, každý má svá tajemství. Po dvou hodinách dostávám záběr a šupík kolem 65cm mě vliv novou naději do žil.

Strategie zafungovala bezvadně. Nejenom že jsem se zbavil záběrů od kapříků, ale mě začaly přicházet záběry od větších ryb. V dopoledních hodinách dostávám jízdu a tah ryby mi vlévá adrenalin do žil. Za asistence mé přítelkyně se nám podařilo vyprostit kapra z vázky a v průzračné vodě si vychutnáváme boj se šťastným koncem pro nás.

Nemusím ani popisovat radost, jistě to každý z vás zná. A pokud ne, tak věřte, že to někdy přijde. Člověk musí doufat a sedět u vody. Někdy hodiny, dny, i roky.

Jinak tam bylo krásně. Západy slunce byly ojediněle výjimečné a dokázaly zahřát i jinak než teplem.