Re: pomoc z vyberem prutu

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky pomoc z vyberem prutu Re: pomoc z vyberem prutu

#255985
Fit
Správce

[quote=“legio“]prosim o radu rad bych si koupil nejake nove pruty do tet pouzivam 2,70 protoze chodim na mensi slepa ramena dak se mi zda zbytecne kupovat 3,60 a vis tak poradte nejake vhodne nebo jestli mam koupit ty delsi samozrejmne delene diky

Ahoj, no určitě bych ti doporučoval děličky (pokud je nutně nemůžeš vyloučit kvůli transportu). Je to mnohem lepší požitek ze zdolávání. Co se týká délky prutu, tak se vyrábí 3,30, 3,60, 3,90. Osobně chytám často na malinké řece, tak mám 3,30, ale to hlavně z důvodu špatného nahazování na zarostlých místech (špatně se tam vejdu).

Potom mám taky univerzální délku 3,60, které používám na všech ostatních revírech. Pokud ti nic nebrání, tak bych asi volil tuto variantu.

Taky upřesni v jaké cenové relaci ty pruty chceš, protože výběr je obrovský a je to hodně o financích a o tom, kolik je do toho člověk ochoten investovat.

PS: Zrovna dnes jsem si udělal radost a koupil si nové pruty na větší vody, a to konkrétně dvouděličky Shimano Beast Master 3,6m 2,75 lb, tak doufám, že budu spokojen. Mám pocit, že je má taky CT Sazan (tady o tom psal a dával fotku) a že je s nimi spokojen, tak snad já budu taky. Reference na netu jsou taky dobré 😎 .

Takže si napiš víc konkrétně a zkusíme ti tu poradit 😉 .