Re: Přátelé potřeboval bych poradit s nákupem prutů a navijá

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Přátelé potřeboval bych poradit s nákupem prutů a navijáků Re: Přátelé potřeboval bych poradit s nákupem prutů a navijá

#258109
Luba
Účastník

    Měl jsem asi před 14 dny možnost si osáhnout Shimano Alivio v dvoudílu 3.66 a 2.75Lbs a dokonale jsem si je vyzkoušel v náhozech. Jsou to pruty obstojné na zdolávání, ale na delší náhozy se naprosto nehodí. Viděl bych jejich limit švihem i tahem tak na 80m a ani změny gramáže olov tomu moc nepomohly. BeastMastery jsou určitě lepší i když trochu dražší volbou. Na kaprařinu v českých vodách jsou bezpochyby nejlepší a nejuniverzálnější pruty o délce 12ft a 3Lbs, které umožní poměrně daleké náhozy a přitom ještě příjemné zdolávání. U trojdílných prutů, které jsou díky spojkám mírně tvrdší, bych doporučil 2,75Lbs.
    Naviják pokud nechceš jít do drahých Shiman je poslední dobou špičkový OKUMA Longbow, na který chytají snad všichni kolegové při naprosté spokojenosti. Baitrunner už je asi pro kapraře samozřejmostí. Osobně používám Shimana Aero GTC už sedmý rok bez jediného problému.