Re: Prosím o doporučení prutu i navijaku

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Prosím o doporučení prutu i navijaku Re: Prosím o doporučení prutu i navijaku

#258517
Fit
Správce

  No obecně je asi určitě nejlepší dvoudělička, ovšem transportní délka je prutu je pak u 3,66 prutu kolem 180 cm, takže je potřeba s tím počítat. Co se týká požitku z lovu, tak je dvoudíl uričtě nejlepší a sám dvoudílné pruty preferuju.

  Pokud chceš za 4.000,- dva pruty a dva navijáky, tak budeš muset sáhnout po základních děličkách i navijácích a dívat se na poměr cena/kvalita. Pro začátek to bude určitě stačit, ale časem zjistíš, že dražší pruty i navijáky se chovají trochu jinak a že to poznat je. Ale to neznamená, že se nedá dobře chytat i na levnější věci. Jen je potřeba taky dobře vybrat a vyzkoušet si to podívat se na reference rybářů. A nebo taky můžeš využít nějakého bazaru (buď tady a nebo třeba na Mrku) a koupit starší kusy, které jsou ale z vyšší třídy (jak navijáky, tak pruty). Opět ale musí člověk vědět, co kupuje.

  Budu ale vycházet z tvých představ o ceně. Mohu napsat jenom navijáky, se kterýma mám osobní zkušenost a v téhle ceně jsou dobré.

  Navijáky:

  Naviják baitrunner: Okuma Longbow (cívku spíše větší na univerzálnější použití, tak 60-90 viz nabídka, dle požadované kapacity vlasce) – http://www.kamofish.cz/navijaky/816-navijak-okuma-longbow-20.html

  Na tento naviják dobré reference a cena/kvalita, šel bych do toho.

  Pokud chceš podle mého názoru ještě lepší naviják a nevadí ti absence baitrunneru a vyšší cena, tak jdi do modelu Tica Scepterhttp://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/navijak-tica-scepter-gf-9000

  U tohoto navijáku neuděláš chybu (případně Tica Dolphin, které mám osobně já).

  Pruty:
  Tady žádné horké tipy v této cenové relaci 1000 Kč/ks nemám, protože chytám už dnes na o něco dražší pruty. Obecně bych ti ale jako univerzální prut doporučil děličku 3,66 m (dle tvých potřeb dvoudíl nebo trojdíl). Univerzální libráž prutu je 2,75 – 3lb. Mezi levné a doporučované pruty patří například tyto modely, ale nechytal jsem na ně, jen vím docela dobré reference za ty peníze:

  – Shimano Alivio
  – StarBaits BATTLE 360
  – Shakespeare Cypry Carp 3,6m

  Tady nějaké témata, co se o těchto prutech tady psalo:
  Star Baits BATTLE 360 alebo SHAKESPEARE CYPRY CARP 3
  Cypry vs Mitchell Premium Carp II 366 cm

  Takže asi tak, ale opravdu těžko radit, protože to si musí každý rybář osahat sám a zjistit si, co mu vyhovuje. Tady toto jsou jen takové univerzální tipy. Akcím typu 1+1 zdarma bych se vyhnul, obvykle to není dobré (záleží na konkrétních okolnostech ale).