Re: prosím o radu

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety prosím o radu Re: prosím o radu

#252706
Fit
Správce

Ahoj,
díval jsem se na ten revír na mapě a nevypadá to špatně 😉 . Pokud chcete chytat kapry a nemáte tolik zkušeností s lovem na boilies, tak bych doporučil následující taktiku:

1) Najít předpokládané místo výskytu kaprů, klidně si rozkrmte více míst, pokud to tam neznáte. Jste-li dva rybáři, tak každý třeba jiný úsek řeky.
2) Krmil bych klidně ve větším množství vařenou kukuřicí, nevím, jak je to moc velká řeka, ale tak 10l kýbl kukuřice denně.
3) Pokud budete chytat na boilies, tak stačí ty kuličky rozházet v lovném místě, berte v potaz také sílu proudu a případně krmte vždy o několik metrů výše nad Vaším místem (platí samozřejmě i pro tu kukuřici).

Je třeba hlavně vydržet, protože se může stát, že na ten boilies nebude moc záběrů, ale pak to bude stát za to, když to přijde. Ale co tak mám zkušenosti s řekou, tak většinou kapři začnou přijímat boilies velmi brzy a týden je dost dlouhá doba na to, abyste něco chytili. Samozřejmě tam ale ti kapři musí být 😉 . Můžete taky chytat na kukuřici vlasovou metodou, když to na kuličky nepůjde. Většinou ale na kukuřici bere více menších kaprů, ale může to vzít i větší. Těžko radit, když to tam přímo neznám. Na řece je často dobré najít koryto a tam ti největší kapři často proplouvají.

Přeju hodně úspěchů a kdyžtak se ptej klidně dál 😉