Re: Prut Chub Outcast 9ft Stalker

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Prut Chub Outcast 9ft Stalker Re: Prut Chub Outcast 9ft Stalker

#259094
Fit
Správce

lucabr: Ahoj, tak začnu k té rukojeti. Dá se na to asi určitě sehnat korek a udělat si novou rukojeť. Ovšem chce to asi hodně zručnosti, sundat všechna očka a pak to dát zpátky atd… Už jsem se o tom i bavil na MRKu, protože jsem tam našel na tohle téma diskuzi. Vím, že jsou i lidi, kteří se do toho pouští viz. foto z Mrku:

Pročti si tuhle diskuzi (projeď si všechny strany): http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=627245&page=5, psal tam myslím Tomajo, že se do toho pustí (má stejné pruty jako my dva, jenom myslím 10ft variantu), ale jestli to zrealizoval, to nevím… Já jsem si nakonec zvyknul a chytám na original, mám taky Outcast 9ft Stalker a jsem s nima pořád spokojen.

A jestli existuje nějaká omotávka nebo něco, to netuším, zatím jsem na nic takového nikde nenarazil. Ono jde taky o správné provedení, nevím, aby to třeba nezačalo plesnivět nebo něco… Já teda zůstávám u originálu, jak říkám, už jsem si zvykl 😉 .

Co se týče těch navijáků Shimano BTR 4000D, tak mě se osobně moc líbí. Podle mě musí být k takovým prutům ideální, mě zatím na tom slouží starší SPRO Freeliner baitrunner vel cívky 40, jsou malé a lehké, chytám s těmahle prutama jen na krátký vzdálenosti, takže mi to vyhovuje.

OKUMA Longbow jsou výborné navijáky v poměru cena/kvalita. Táta má vel. 60 na velkých prutech a slouží pořád jak hodinky. I prodejci si je chválí, že se nereklamují a jsou spolehlivé. Všem vždycky tady tenhle naviják doporučuju, pokud někdo chce cena/kvalita. Přední brzda bude asi určitě kvalitnější a citlivější u toho Shimana 4000D, ale zase je to úplně jiná cenová kategorie. Tak si třeba zkus tu Okumu osahat někde v obchodě a uvidíš, jak ti sedne. Mě se třea to Shimano 4000D líbí moc, ale do nových peníze zatím taky dávat nechci…

Velikost cívky bych ti na tyhle krátké pruty doporučil 40, max 50. Větší bych si já nebral, protože pak máš zbytečně velký naviják a tyhle pruty jsou určený na lehkou chytačku. Mě by to určitě nevyhovovalo. Sám mám na 3,66 prutech Tica Dolphin, a to si nedovedu představit, že bych takový naviják dal na 9ft lehkej proutek 😉 .

Takže asi tak, té Okumy bych se nebál, a to Shimano 4000D je podle mě dost dobrej naviják, který by se mě osobně líbil (ale v praxi ho ozkoušenej nemám). Ale je to Shimano a všichni si tenhle model chválí, proč ho Boza prodává nevím, zkus mu třeba napsat 😉 .