Re: Šebkův rybník

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry Šebkův rybník Re: Šebkův rybník

#261910

Šebkův rybník, neboli jednou a již nikdy více.
Ač jsem člověk co nerad a málokdy píše stížnosti, tentokrát si nemohu pomoci.
Já společně se dvěma kamarády rybáři jsme se vypravili na prodloužený víkend ( pátek až neděle 23-25,5 2014 ) na Šebkův rybník na místo č. 6 prý pro 3-4 rybáře 😀
Přijeli jsme na místo a do areálu jsme byli pištěni až po doplacení zbytku částky která činila za 3 osoby na povolenku 2x24h + chatka ( prý se vším komfortem 😀 ) 5300kč. Po vstupu za dva zarostlé ploty potažené ostnatým drátem a strom vybavený kamerou jsme se celkem zděsili, rybník je doopravdy malí navíc voda dosti silně zapáchala po hladině neustále kolovali dva nachouklí leklí kapři a pár cejnů což pana majitele absolutně nezajímalo jakožto nic ostatního krom schrábnutí peněz, dále na místech 3,2,1, bylo celken namačkáno 14 rybářů kteří seděli cca půl až metr od sebe ( což jim asi nevadilo protože byli celé 3 dny úplně na mol a vyřvávali přez celí rybník u své chaty měli dva sudy chlazení a ostatní barové vychytávky ).
Na své místo jsme přejížděli přez mladý pár chytající na místě č.4 ( plac cca 2×1,5m ) bylo mi jich velice líto měli postavený stan na cestě přez kterou chodilo celé osazenstvo rybníka na záchody a do sprch takže vždy museli vzít pruty do ruky a uhnout se do vody. Dorazili jsme na naše místo 6 další zděšení chatka pro 3-4 rybáře měla 3 lůžka rychlovarnou konvici a 1 zásuvku to byl ten komfort, realita byla úplně jiná než foto na internetu, dále naše 3 místa byli tak horko těžko na 3 pruty natož na 9. Měli jsme tedy nahozeno 15cm od sebe a max 10m od břehu ( jinak bychom přehodili rybáře na číslech 5,4,3,2. ) celé místo bylo také ve 30stupňovém svahu takže velice špatný přístup k vodě a sezení na židličce ze které v jednom kuse sjíždíte 🙁 mysleli jsme že už to nemůže být horší a už nás to může jen překvapit ale to byl ten největší omyl celé tři dny jsme byli bez pořádného záběru ( jak my říkáme bez pořádné jízdy ) Ale nebyli jsme v tom sami na celém rybníce bylo ve vodě 63 prutů a za 48h se vytáhli jen 3 ryby. Nejhorší zážitek přišel v sobotu před večerem kdy jsem po velice slabém záběru vytáhl 151cm velkého jesetera ze kterého mi bylo přímo do breku ryba absolutně nebojovala byla ve zbídačelém stavu neměla levé oko jen vyhnilou díri asi tak 10x8cm a naprosto roztlučené krvavé místo tak kde měl být čumák 🙁 pro tohoto chudáka by byla rána palící ačkoli nejsem zastánce zabijení ryb opravdovím vysvobozením. Po tomto zážitku jsem ztratil veškerou chuť dále rybařit.
Další věci co mě tam zarazili byla sprcha jedna v celém areálu kde jedno vysprchování stálo 50kč a 2 suché záchody také na celí areál v otřesném stavu, pomočené a pokálené až na podlážku u dveří.
Cestou z WC na místě č.7 byl starší pán s manželkou ( velice příjemní lidé ) mi zdělili že jsou na rybníce již 5tý den a mají 2 ryby.( za ty peníze dost slabota 🙁 ) Už by sem prý také příště nejeli.
Závěrem bych snad jen dodal že my už se tam víckrát nevrátíme ani zadarmo maximálně tak nafackovat panu ING. Beranovi zato jak se chová k živím zvířatům. A nenechte se zmást fotkama na jejich stránkách jsou z roku 2009 a na většině je jen pan majitel když tam ty rybi dávali.
Já osobně jsem tam nechal, veliký kus svého ega, snad všechny iluze o sportovním rybolovu a myslím že taková místa by neměli existovat. Raději ( Grunty u Brna, Nebo ryníky na Třeboňsku a v okolí Budějovic.