Odpověď na: Swinger vs policajt

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Ostatní vybavení Swinger vs policajt Odpověď na: Swinger vs policajt

#256736
Fit
Správce

    [quote=”Xylo”]Basnak a tá zátaž na swingroch,tá má aký význam?Asi blbá otázka,ale ja som ozaj swinger este ani v ruke nedržal:-)

    Ahoj, ta zátěž má význam v tom, že se to dá posunovat a tím nastavovat odpor (jak moc to bude vypínat vlasec). Když třeba chytáš na řece, kde je proud, tak dáš plné zatížení a když třeba budeš chytat na průběžnou montáž někde u břehu, tak dáš zase nejmenší zatížení. Můžeš se tak přizpůsobit proudu a větru.

    Pokud člověk chytá na únikovou montáž (že se kapr zasekne sám o váhu olova u montáže), tak je to v podstatě jedno a je dobré to mít co nejvíce zatížené a vyšponované, protože tím dřív rozpoznáš záběr. Čím budeš chytat na delší vzdálenost od břehu, tak tím víc se to šponuje, je možné třeba na swinger pověsit ještě nějakou přídavnou zátěž dle potřeby. A oproti klasickému policajtu to má výhodu i v tom, že mnohem lépe zaregistruješ záběr tzv. padák (když ryba jede proti tobě). Díky té váze swingeru to lépe rozpoznáš, že ti to rychleji půjde dolů a bude ti dřív zvonit hlásič. Našel jsem teď jednu starou fotku, kde je vidět to posunovací závaží. Osobně mám nejraději tyto druhy swingerů, které mají zámek na vlasec. Nepoškozuje to vlasec při záběru a po záseku se to krásně rozevře a vlasec z toho vypadne.

    Tady tu zátěž můžeš posouvat dle potřeby a tím určuješ váhu, která působí na vlasec.

    Přílohy: