Re: Taktika vnadění na Orlíku

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Taktika vnadění na Orlíku Re: Taktika vnadění na Orlíku

#262752
Fit
Správce

Ahoj Robine,
souhlasím s tím, co napsal přede mnou Radim. Píšeš, že „…ale v naprosté většině,vyhrává druhý s krmítkem“. No to by bylo něco špatně, kdyby nevyhrával, tak to má být 😉. Krmítko se hodí pro aktivní lov a můžeš chytat ryby všech velikostí, hůře už ale vyselektuješ ty větší kusy, protože k tomu krmítku velmi rychle nalákáš i menší ryby, které se o to budou pokoušet.

Za sebe bych Ti doporučil na jeden prut chytat s krmítkem stejně jako dosud. To znamená, že si můžeš dobře zachytat ryby všech velikostí a budeš-li mít štěstí, tak se sem tam povede i nějaká opravdu velká ryba. Mimochodem, ten kapr 92cm a 17kg, co by za to mnozí na Orlíku dali, včetně mě 🙂. Pěkné!

Na druhý prut bych poradil chytat jiným způsobem. Jako nástraha boilie nebo peleta, zkrátka něco selektivního, abys na to hned nechytil prvního cejna, který kolem toho proplave. Pokud můžeš dopředu předkrmovat, máš velkou výhodu. Obden stačí, na takové vodě jako je Orlík ale klidně i denně, záleží na Tvých možnostech. Pokud chceš ušetřit, zakrmuj větším množstvím vařené kukuřice (ta je na tohle ideální) a do toho rozhoď vždycky nějaké boilies dle svého uvážení. Když dáš na takhle velké vodě denně třeba 10kg boilies, ničemu to neublíží (až teda na peněženku 🙂 ), na takové vodě se to zratí a určitě nepřekrmíš. Rozumnější ale asi bude dávat třeba kýbl vařené kukuřice a k tomu rozhodit pár desítek koulí boilies, případně třeba pelety…

Prostě bych si udělal dvě krmná místa, jedno pro ryby všech velikostí, kde budeš chytat s krmítkem (tam krm jako dosud). A druhé místo bych krmil kukuřicí (řepku taky můžeš) a boiliesem/peletami. Dej si to nějak od sebe, aby jsi si vzájemně místa neplašil (hlavně tím krmítkovým prutem, protože tam budeš asi často nahazovat). Využij výhody dvou prutů. Určitě si prokrm kuličkami kolem své montáže, pokud budeš vyvážet, tak ideální, popř. použij PVA materiál.

Určitě mysli na to, že nejdůležitější na tom všem je, abys měl dobré lovné místo. Zkus najít něco zajímavého na dně, případně se drž míst, kde jsi už v minulosti nachytal nějaké pěkné kapry a tam si rozkrm flek na větší ryby. Pokud na to máš čas a budeš se tomu věnovat, tak se úspěch musí dostavit. Máš-li klidná místa, kde moc lidí nechytá, tak jedině plus pro Tebe 😉. Časem budeš vidět, co Ti bude fungovat. Tím se stejně musí prokousat každý sám…

Přeju hodně štěstí! 😉