Re: Úlovky a výpravy v roce 2011

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Úlovky a výpravy v roce 2011 Re: Úlovky a výpravy v roce 2011

superweb
Účastník

Vratil jsem se ze Stitu, vyprava od utery do soboty, pak jeste uklid rybarskych potreb a dospotrebovani zasob u kamarada na chate do nedele 🙂
    Pocasi paradni, cely dny tak nejak ve vode, a bez zaberu. Lepsi to bylo v noci. Dalo se byt v kratasech a pantoflich, coz byla na ansem fleku celkem nutnost, protoze zdolani ci nahoz znamenal vylet po kolena do vody na kraj melcicny.
    Nebyli jsme tam tak pet let a dost se toho zmenilo..hlavne neuveritelne narostl rybarsky tlak. Rybar vedle rybare, vyvazeni buhvikam i pres to, ze na vetsine jezera se to nesmi. My chytali pekne podle pravidel na odhoz ze brehu a celkem se to vyplatilo. Puvodne jsme planovali zustat do nedele, ale ten naval lidi co prijel v patek a zaroven predpoved pocasi nas presvedcili ke zbaleni v sobotu za sucha.
    Rybarsky se to z meho pohledu celkem povedlo. A mozna zacnu i verit na povery. Pred odjezdem jsem zahlednul padat hvezdu a pral jsem si, abych ty vedra neprosedel bez zaberu a dostal alespon 1 slusnou rybu. Ackoliv zaberu bylo malo, a to na celem jezere, podarilo se mi v stredecni vecerni bource po dni bez zaberu zdolat 11,5kg supika. Tim pro me bylo hvezdne prani vyslyseno – alespon jsem si to myslel. Nad ranem jeste 62cm.
    Ve ctvrtek o cca. pulnoci prichazi dalsi zaber. Ryba si dela absolutne co chce, chvilema mam pocit ze taham sumce. Spolurybari vytahuji vsechny pruty, obcas ale chte nechte zajizdi kapr i pod sousedy a nastesti se nezamotava. Vlasec jak kytarova struna naporu odolava. 2 v prubehu souboje padajici hvezdy a prani, at nespadne a at je to alespon dvacitka. Zhruba po hodine pretahovani podebirame unaveneho supinace. Do metroveho podberaku sedne tak akorat. Metr ukazuje krasnych 105 cm a vaha skoro 23kg – tezko pokoritelny osobacek. Zasekly ukazkove do spodniho pysku a na v posledni dobe obrovsky rybarsky tlak krasne zdrava ryba, ktere chybi jen par supin. Od pohledu douho nechycena.
    Kolem pul pate me jeste taha ze spacaku 13kg supik, dlouhy 93cm. Nebyt predchozi ryby, byl by to pro me novy osobak v delce kapra.
    Noc z patku na sobotu bez zaberu alepson doplnila spankovy deficit.
    Mi dva kolegove tak uspesni nebyli. Jeden pomerne cestvy rybar – jezdi s nami tak 2 roky – se opet nedostal pres 10kg, ale osobacek si zvysil na cca 9,8kg 🙂 a o 2 ryby prisel. Druhy kolega se za 4 dny slusne ryby nedockal, pouze promarnil 1 zaber – i to je rybarina, minuly rok z jara on tahal z Labe 10kg kapry a ja 50cm cejny 2 dny 🙂 Alespon se bavil s plavackou pres den a tahal 50ky.
    Pomerne zvlastni bylo, ze na koule nebraly mensi ryby..kapru kolem 50 az 60cm bylo vzdycky v tyhle vode hodne. Jedini 2 vykoulovani kapri pod 10kg byli muj 62cm a koleguv 9,8kg.