Odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Vlasove rovnátka ano! či nie? Odpověď na: Vlasove rovnátka ano! či nie?

#251796
Fit
Správce

    No, tak já za sebe můžu říct, že jsem několikrát vlasové rovnátka zkoušel. Hlavně proto, že jsem o tom chtěl napsat článek. Používal jsem tyto typy rovnátek, které vidíte na fotkách. Jedná se o vlastní výrobu:

    vlasové rovnátko

    vlasové rovnátko kaprařina

    Jednou jsem to zkoušel porovnat, kdy jsem na jednom prutu žádné rovnátko neměl a na druhém ano. Co se týká záběrů, tak jsem nezaznamenal žádný rozdíl. Ale netestoval jsem to nějak dlouhodobě a spíše na menších kaprem do 60cm, takže těžko říct, jestli to má nějaký velký účinek. Při použití rovnátka, hlavně toho prvního, co je na obrázku, seděl háček vždy pěkně ve spodním pysku. Ovšem i když jsem ho nepoužil, tak háček seděl také dobře a ve spodním pysku, jak by to mělo být 😉 . Moje strategie je taková, že používám háčky, které se mi osvědčily a nedělám žádné rovnátka. Kdybych ale měl neproměněné záběry, tak bych se možná do něčeho pustil. Ovšem nějak s tím nemám zatím problémy, takže rovnátka nepoužívám. Občas mi to taky přijde trochu jako jedna velká reklama, viz. ti krásně barevní červíci 😆 . Ale každej podle svého gusta a zkušeností. Sice se těm červíkům trochu směju, ale určitě je nazavrhuji (zatím jsem je fakt nezkoušel). Pokud někdo s těmi gumovými červy máte zkušenosti, tak dejte vědět…