Re: Výběr prutu a …

#263495
milans14
Účastník

[quote=“Fit“]Ahoj, jasně, to věřím, že po tak dlouhé době se v tom těžko orientuje. Takhle do začátku bych vždycky doporučil jít někam do většího obchodu a nechat si poradit a ukázat.

Pokud budeš chtít chytat na plavanou, tak to MIKADO MIKAZUKI BOLOGNESE asi nebude špatná volba, případně můžeš pořídit místo toho nějakou dělenou matchku (kdyžtak mám i jeden dobrý tip za podobnou cenu jako to MIKADO).

Co se týká toho navijáku, co jsi odkazoval, tak ten se mi po pravdě vůbec nelíbí. To bych nekupoval. Doporučuji raději něco s přední brzdou a cenově tak aspoň kolem té tisícovky, aby to trošku bylo k něčemu. Tady ty hodně levné navijáky bývají kvalitou nic moc a brzy se to rozbije a hlavně špatná brzda.

A jinak, hodně záleží, jaký styl lovu chceš chytat. Ono se špatně na jeden prut chytají velcí kapři, bílá ryba a třeba ti pstruzi. Asi bych doporučil pořídit si jeden prut na jemnější chytání (bílá ryba, menší kapři), tady myslím třeba tu bolognese nebo matchku. A potom druhý prut, který by byl třeba na klasickou kaprařinu. Nějakou děličku 3,6 m a 3 lbs s větším kaprovým navijákem, na který dáš vlasec třeba 0,25 – 0,30 mm a budeš na to provozovat klasickou kaprařinu. Ale dost záleží, jaký styl lovu preferuješ. Díky tomu, že můžeš chytat na dva pruty, tak bys to mohl udělat tak, že jeden nahodíš na kapra a s druhým prutem si můžeš užívat zábavy při jemnějším lovu 😉.

Ahoj, no přiznám se na rovinu, že kdybychom letos nejeli s mladými na dovču kde je možnost si zachytat a náš mladý mě lehce nezblbnul tam bych o tom asi ani neuvažoval. Lístek už nemám, ale ze´ták chce začít i oficiálně, ne jen na soukromých. U mě to bude spíše fakt rekreačka (dovolená a když se zadaří tak 1x – 2x za měsíc na nějaký soukromý). Za prvé už mě to i zdravotně omezuje a hlavně manželku mám na vozíku tak bych jí nechtěl nechávat doma samotnou…Doby, kdy jsem nachodil i 25 km po vodě s muškařským prutem jsou dávno ty tam, lov hlavatek jak by smet a i chytání ostroretek na Váhu, nebo Liptovské Maře už se také nevrátí, ale je alespoń na co vzpomínat. 🙂 No nic, něco k tomu prutu a lovu jako takovému. Já to vidím na bílou rybu, menší kapříky, nějaký ten duhák ( když jsem ještě s otcem jako kluk jezdíval na rybík tak ty kapry kolem těch 40 cm jsem běžně chytával na plavačku u břehu..) tak že opravdu pro začátek zůstanu u jednoho prutu na plavačku.
Tak a něco k tomu prutu – já byl odchovaný na teleskopech, ale možná bych se bych se nějaké mu dělenému nebránil (odhozová zátěž kolem těch 30g ?) Něco třeba takového ? https://www.chytapust.cz/Plavackove-matchove-pruty/Delphin-Prut-Legia-Match-3-9m-30g
No a stím navijákem jsi mě dostal, já myslel, že budu s tou zadní brzdou IN a Ty mě to pokazíš 😀 😀 . Proč tedy raději přední brzda ?