Re: Výběr prutu a …

#263500
milans14
Účastník

[quote=“Fit“]To naprosto chápu 😉

Já moc na plavačku nechytám, ani tomu tolik nerozumím (já spíš klasickou kaprařinu, feeder a občas přívlač). Ano, ohledně toho prutu, přesně tohle jsem myslel, ten prut Legia Match 3,9m 30g dobře znám a slyšel jsem na něj samou chválu. Samozřejmě existují i lepší pruty, ale už se bavíme o úplně jiné ceně. Ta Legia Match je výborná volba v ohledu cena/kvalita. Co se týká teleskopických prutů, tak samozřejmě se taky pořád dá a hodně lidí to používá, ale dělička je taková citlivější a osobně jsem zastáncem dělených prutů pro ten požitek z lovu.

Co se týká zadní brzdy, tak ta je vždycky náchylnější na poruchy než varianty s přední brzdou a obvykle nebývá ani tak citlivá a dobrá (hlavně pokud se bavíme o levných navijácích). Výhodou přední brzdy je velká plocha brzdných lamel umožňující plynulé nastavení a velký rozsah záběru brzdy. Dnes už se ani moc navijáky se zadní brzdou nevyrábějí. Každopádně bych to shrnul asi tak, že bych se těch levných navijáků se zadní brzdou bál daleko více, než těch s tou přední. Co se týká plavané, tak tam se zrovna ty navijáky se zadní brzdou používají více než v ostatních disciplínách rybolovu, ale když už, tak bych volil aspoň něco takového, kde už ta brzda bude dobrá… Např. něco takového: https://www.parys.cz/akcni-kategorie-shimano-navijak-exage-4000-rcdh-double-hand.php?_ShopSearch%5BSearchType%5D=0&PaggingValues=2:24:3;

Ale je to taky o štěstí a o tom, jaký konkrétní model navijáku člověk vybere. Tady asi moc plavačkářů nebude (zde je samá kaprařina), tak nevím, jestli někdo poradí… Doporučuji zkusit hledat na Google nějaké tipy, taky na MRK.cz bude hodně lidí, co chytá na plavanou, tam určitě najdeš mraky diskuzí na toto téma 😉.

Prozatím díky moc. 😉