Odpověď na: Výběr prutu a navijáku na hobby kaprařinu

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Výběr prutu a navijáku na hobby kaprařinu Odpověď na: Výběr prutu a navijáku na hobby kaprařinu

#263545
Fit
Správce

    Ahoj, souhlasím s tím, co psal Radim. Pokud chytáš hodně na menších vodách (menší rybníky, řeky), tak se ty krátké pruty hodí a dá se s nimi krásně chytat. Sám mám klasické 3,6 m pruty a na krátké vycházky na malé vody používám zrovna ty Delphin Impala cork 3m, jsem s nimi spokojen, jsou to příjemné pruty za super cenu. Tady máš nějaké fotky:

    pruty

    Daiwa Whisker SS 2600

    Daiwa Whisker SS 2600

    Pokud si ale budeš pořizovat tyhle 3 m pruty (nebo jiné), tak bych Ti k nim doporučil spíše nějaké menší navijáky. Velikost 8 000/10 000 bude už dost a nebudeš tu sestavu mít vyváženou. Ano, vím, že někdo má na 3 m prutech i 10 000 Ultegry, ale podle mě je to moc. Já na krátkých prutech mám Daiwa Whisker SS 2600, což jsou takové legendární kolovraty :), ale doporučil bych Ti obecně něco spíš ve velikosti 4 000 až 6 000. Ideálně, když si to zkusíš zkompletovat někde v kamenné prodejně a sám poznáš, jestli Ti ten naviják nepřijde už moc velký ;).