Re: Výpravy a úlovky v roce 2013

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2013 Re: Výpravy a úlovky v roce 2013

#261092
basnak
Účastník

    Zdravím vás kolegové a kolegyně rybářského cechu. I toho nerybářského 🙂
    Tentokrát jsem podnikl výpravu na necelých čtyřiadvacet hodin. Dojel jsem k večeru k vodě a na druhý den než se začalo stmívat jsem musel balit. Při příjezdu jsem se pěkně rozkoukával po vodě nikam se nehnal. V klidu si sedl na břeh a rozjímal. Mysl se uklidnila mozek se přepl. 😆 Místo pro noční lov jsem prokrmil lehce svým Big-footem a šel se připravit na noční lov. Vše musím mít na noc po ruce abych zbytečně nesvítil. Montáže letí kousek od břehu. Tam, kde mi to připadá zajímavé. Vše nachystané, vlasce povolené a já ulehám za první hvězdičky na lehátko. Byla krásná noc plná komárů a hvězd na nebi. Vzduch se ani nehl. Otevřel jsem si nepasterizovanou dvanáctku a rychle ji do sebe lupl na žízeň. A taky jednak proti komárům, že prý jim vitamín “Bé” vadí. No, v tomhle případě to nefungovalo, a tak jsem pro malou účinnost otevřel ještě jednu, kterou jsem si už vychutnával. Dostávám jízdu a na prutu mám soupeře s “kopající” metodou boje. Sem tam si vezme z navijáku sem tam kopne do prutu. Na břeh vytahuji sumíše přes devadesát čísel, ach jo 🙂 . V hubě má ještě jednu kuličku boilie a jak tak sleduji břicho dost nafutrované. Pouštím ho a jdu přikrmit. Montáž letí do tmy zřejmě na stejné místo. Na vodě sleduji pohyb a voda jakoby ožívá. Sem tam se vyhodí kapřík a celá scenérie přírody do sebe zapadá, tak jak to všichni znáte. Z dřímot mě probouzí další záběr. Signalizátor svítí zeleně a problikává červenou diodou. Pérko cívky vydává ten krásný zvuk nesoucí se po hladině. Na prutu už cítím jinou váhu a po krušném boji dotahuji kapra ke břehu. Už ho mám na dosah a tak šmátrám po podběráku. Ten nikde, nechal jsem ho u podložky asi tak dvacet metrů od břehu. Odmotávám zpětným chodem a pomalinku jdu na couvačku pro něj. Kapra při tom udržuji v tahu. Ten využívá mé slabé chvilky a jede mi do stulíkového pole. Pěkně jsem si to posr.. Nervu ho, nemá to cenu. Povoluji vlasec a nechávám ho vycukat. Ha.. a daří se. Nakonec jsem souboj vyhrál. Tentokrát jsem měl štěstí. A i to někdy rozhoduje o našem úspěchu či neúspěchu.
    Mějte se.
    Bašňák

    Jo a abych nezapomněl, za svítání se přesouvám na jiné místo pro odpolední lov. Nasazuji do boje malé flouro popky, zig-rig do 1,5m vodního sloupce. A vyplatilo se. Za horkého dne zdolávám svoji první větší rybu na zig-rig. Tak jsem se konečně dočkal. 😀