Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2014 Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

Sonic.E.S.P
Účastník

V průběhu týdne jsme se s kamarády dohodli, že vyrazíme zkusit štěstí k vodě. Jelikož i přez slibované deštivé počasí bylo u vody dost lidí tak jsme se rozmístili po volných místech revíru. Já jsem šel na hloubku , na které je tři metry od břehu potopená cesta s hloubkou 1,5 m ze které to pak padá na 2,5 – 3 metry. Při příjezdu k vodě začalo pršet, tak jsem chtěl lovit jedním prutem na zatopené cestě a druhým pod cestou v hloubce. Ale než jsem všechno připravil a postavil, tak přestalo pršet a začalo se vyjasňovat. Jelikož předpověď počasí nadále poněkud nevyšla a místo deště bylo krásné slunečné počasí, tak jsem chytal na horní hraně potopené cesty. První záběr přišel hned v pátek kolem osmé hodiny večer. Po dlouhém boji zkončil na podložce kapr o krásné hmotnosti 16,5 kg, který si pochutnal na kuličkách příchutě dragonblood.
    Zbytek noci byl ve znamení čtyř kapříků v rozmezí 5 – 8 kilo…
    V sobotu dopoledne vylezlo sluníčko a ryby se zvedli k hladině a celý den to ani nepíplo. Veškerou pozornost jsem stále upíral k nebesům jestli se objeví nějaký deštivý mrak… Stále nic… Jen jasno a jasno.
    Zbívající naději jsem vložil do následující noci. Do pulnoci se to ani nepohnulo a už jsem přestával věřit v nějaký další úspěch. Hladina byla uplně klidná bez nejmenšího šplouchnutí od ryby. Kolem pul jedné ranní začala hladina pozvolna ožívat a to mi vlilo krev do žil a novou naději na další úspěch.
    Kolem jedné hodiny ranní přichází nesmělé pípnutí na levý prut který byl položený dva metry od břehu v hloubce 1,5 metru. Že by…. ??? Po pár minutách další píp… a vzápětí brutální jízda. Po krátkém boji se ukázal menší kapřík. Tentokrát si pochutnal na black pearlu. Rychle jsem dokrmil a zhoupl prut zpět do těch samých míst. Za pár minut další kapřík na ten samý prut, stejné váhové kategorie co ten před tím.
    V té době hladina vařila šploucháním ryb u hladiny, což dávalo tušit hodně zvýšenou aktivitu ryb.
    Opět jsem dokrmil a čekal co se bude dít dál…
    Další záběr přišel kolem třetí hodiny ranní. Nesmělá pomalá jízda opět na levý prut dávala tušit, že to bude nějaký větší místní obyvatel.
    Po záseku přichází brutální souboj s kaprem a po několika minutovém boji jsem podebral kapra o váze 16,3 kg. JOOO SUPER…
    Spokojeně jsem zalezl do bivaku a celý šťasný jsem si šel udělat noční kávu a stále jsem nemohl uvěřit jak krásný ryby se mi povedlo ulovit.
    Po páté hodině mě tahá ze spacáku další zběsilá jízda, jak jinak než opět na levý prut na kterým byla kulička s příchutí black pearl. Zdolávání bylo poměrně dost komický, protože jsem si nějak přeležel pravou ruku a chvilinku jsem s ní nemohl hnout jak mě brněla. Modlil jsem se aby mě nikdo neviděl jak při zdolávání kapra držím prut pod paždí a levou rukou navíjim… Asi by se posr.. smíchy. Naštěstí to po pár minutách přešlo a mohl jsem kapra plnohodnotně zdolávat.
    Výsledkem byl kapr o váze 13 kg.
    V průběhu neděle už přišel jen jeden záběr od menšího kapříka na pravý prut s kuličkou dragonblood.