Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2014 Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

#262161
Fit
Správce

A ještě další od Davida…

Odpoledne u vody
Vyrazil jsem na pár hodin na ryby. Krmil jsem boiliesem econom – brutal fish a euro – robin red. Pod háčkem pop up tuňák a 14mm v dipu tuňák. Podařilo se mě chytit pár menších kaprů a jednoho většího 9,6kg, který udělal velkou radost.

Za Lastia tým Sedláček David

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/19.jpg[/hsimg]

2 denní výprava
Neplánovaně jsem vyrazil na ryby, jen tak na lehko. Předpověď počasí hlásila teplo i v noci a bez deště a tak jsem předpokládal aktivitu ryb nic moc.
Zakrmil jsem pár boiliesy broskyňa – chobotnica 24mm a pod háček vždy panáčka téže příchutě namočen v dipu a vložen do práškového powder boosteru.
První takový nic moc záběr přišel ráno, kdy se pěkně ochladilo a chvíli jsem myslel, že nic na háčku není, ale po chvilce kapr začal bojovat a podle tahu to vypadalo na slušného kapra – a taky že jo. Váha se zastavila na 10,5kg a to si zasloužilo slivovičku na zahřátí.
Další pěkná jízda a menší kapr pod háčkem, který se do sebe snažil nasoukat kuličku 24mm nás pobavil. Další pomalý záběr a pořádný tah přes brzdu a po pár minutách se kapra podařilo podebrat. Pěkně buclatý lysec s váhou 11 kg udělal velkou radost.
Z této neplánované výpravy a o počasí, kdy jsem tomu moc nevěřil, jsem nakonec odjel spokojen.

Za Lastia tým Sedláček David

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/29.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/38.jpg[/hsimg]

Víkend
Vydal jsem se na víkendovou výpravu s kolegem. Dojeli jsme na místo, které dobře znám a ihned jsme ponahazovali pruty a postavili biwaky. Voda byla zelená jak brčál a všichni okolo co tam byli i více dní, tvrdili, jak to nebere, tak uvidíme.
V pátek do půlnoci se nedělo vůbec nic a v sobotu do 10 hod. to opět ani nepíplo. Okolo nikdo vůbec nic, tak povídám kolegovi – co takhle změna místa? A po chvilce přemýšlení jsme už balili.
Přijeli jsme na nové místo a opět postavili biwaky a nachystali pruty. Do neděle se nedělo vůbec nic a i okolní rybáři na tom byli stejně. Nečekaný záběr kolem. 10 hodiny byl jak velký sen a po chvilce se menší 6,65 kg lysec ocitl na podložce a začali jsme věřit, že se nám ještě něco podaří chytit. Další záběr přišel až po obědě a bohužel jsem ve vázce uřízl montáž – smůla!
Další záběr a šupináč 6 kg se na chvilku podíval ven z vody. Poslední záběr přišel před odjezdem, kdy jsem už měl jeden prut sbalený a kapr se po chvilkovém boji ocitl v podběráku. Měl něco málo přes 7 kg.
Čekali jsme od tohoto víkendu víc, ale bohužel ryby vůbec nechtěly spolupracovat a tak to na poslední chvíli dopadlo ještě dobře.
Krmil jsem boiliesem broskyňa – chobotnice 24mm a pod háček jsem dával boilies 20mm v dipu a pop up broskyňa – chobotnice.

Za Lastia tým Sedláček David.

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/110.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/210.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/46.jpg[/hsimg]

Večerní rybačka
Už v práci jsem si říkal, že dnes je to super počasí a ryby budou brát – pršení a ochlazení – co víc si přát po dnech tepla.
Přijel jsem k vodě a montáže ihned putovaly do vody, pod háčkem vždy pop up – tuňák a chytací boilies Sprint vždy namočen a zasypán v powder dipu.
Zakrmil jsem boiliesem ekonom – royal pepper a peletami silver – jahoda ryba. První záběr přišel po 2 hodinách a dlouhý boj pár metrů od břehu, kdy kapr nedal nic zadarmo, skončil zdárně a kapra se podařilo podebrat . Po naměření 88 cm a 12 kg následovalo pár fotek na památku . Druhý záběr a zase slušný kapr – 65 cm, třetí záběr a po krátkém odvíjení vlasce z cívky náhle tah povolil a po smotání byla šoková šňůra uřízlá o slávičky, kterých tu je spousty. Čtvrtý záběr a opět slušný a dlouhý boj u břehu, který jsem vyhrál a na podložku se podíval dlouhý a bojovný šupináč 80 cm s vahou přes 7,5 kg.
Postupně začalo pršet a než jsem odjel promočen a spokojen domů se mě podařilo chytit ještě kapra 60 cm a pár okolo 50 cm.

Za Lastia tým Sedláček David

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/112.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/211.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/310.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/47.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/57.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/67.jpg[/hsimg]

Z pátka na sobotu
Dorazil jsem v pátek večer jen do soboty do 10 hod. za kamarádama, kteří už chytali. Neměl jsem moc času a tak jsem zvolil krmení dělané na takto krátkou dobu, boilies euro – fish mix a ekonom royal pepper a pelety silver – jahoda ryba. Pod háčkem mě nejvíce fungoval panáček z pop up broskev a boilies Amur. Podařilo se mě chytit několik kaprů přes 50 cm a největší měl přes 60 cm, ale radost mě udělali 3 amuři – 61, 65 a 76 cm.
Mrzelo mě, že jsem musel odjet tak brzo a kluci zůstali chytat až do neděle.
Za Lastia tým David Sedláček

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/113.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/212.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/48.jpg[/hsimg]

Kapří pohoda na rybách II.ročník
Tak stejně jako vloni jsme se s kamarády domluvily a vyrazily k vodě na celý víkend. Letos nás přibylo – bylo nás celkem 12 a tak bylo o srandu postaráno. Kromě toho, že jsme ugrilovali hromadu všeho možného, popily nějaký to pivo a okoštovali nějakou tu slivovičku od každého, tak jsme pochytali hromadu kaprů.
Krmil jsem převážně partiklem spombou a přidával jsem vždy po 2-3 kuličkách euro boiliesu fish mix a občas přihodil econom boilies royal pepper a toto krmení mě fungovalo po celou dobu. Pod háčkem jsem zkoušel novinku od f.Lastia „SPRINT“ – fire food a ta fungovala znamenitě. Nachytal jsem na ni nejvíce kaprů, kolegové ji také zkoušeli a dařilo se jim znamenitě a ze sáčku kuličky jen mizely.
Podařilo se mě zdolat hodně kaprů a nej měl něco málo přes 11,5kg. Béďovi seniorovi se podařil i jeden přes 14kg!!!
Všichni jsme byli spokojeni a příští rok opět tuto akci zopakujeme.

Za všechny zúčastněné David Sedláček.

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/114.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/213.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/312.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/10/58.jpg[/hsimg]