Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2014 Re: Výpravy a úlovky v roce 2014

#262197
Fit
Správce

Ahoj, přidávám další příspěvek od Davida, dávám to sem v originálním znění 😉

Listopadový kapr 93cm 14,2 kg

Vyrazil jsem v sobotu po práci za kolegama, kteří už chytali 2 dny a ryby braly. Cesta na ryby probíhala, jak ve špatném snu – nejdříve jsem zapadl předním kolem u auta v rozkopaném kanále, po cestě jsem potkal srnky na silnici. A 1 km před místem, kde jsem měl rybařit byla objížďka a musel jsem se vracet několik kilometrů a ještě k tomu začalo pršet!

Přijel jsem na místo, postavil biwak, ponahazoval pruty, zakrmil a za pár minut přestalo pršet! No paráda! Zakrmil jsem mixem boilies – silver, diamond, ekonom a pod háček vždy na panáčka boilies pop up tuňák a 20mm v dipu jahoda – ryba.

První záběr po pár hodinách a menší kapr na podložce. Druhý záběr a na listopad si slušně bral z cívky. Okamžitě jsem skočil do lodě a raději jel za kaprem, neboť jsem chytal u keřů plných sláviček. Naštěstí si to kapr namířil na volnou vodu a po boji jsem ho podebral zhruba o 200m dál než jsem chytal. Dal jsem kapra do lodě na podložku a říkám si – to bude určitě 15 kg! Přijel jsem ke břehu a vynesl ho na břeh, kde následovalo měření a vážení, kapr má 93cm a 14,2 kg. Je to můj letošní největší kapr a za ten průběh celého dne – zasloužená odměna. Následovalo pár fotek a puštění kapra zpátky kam patří a oslavná štamprlička slivovice.

[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/11/116.jpg[/hsimg]
[hsimg]http://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2014/11/25.jpg[/hsimg]

V neděli přes den už to bylo špatné. Chytl jsem už jen velkého cejna, ale i tak jsem odjel domů spokojen.
Za Lastia tým Sedláček David