Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#256695
Luba
Účastník

Předpokládám že zmíněné krmivo pro papošky obsahuje proso, slunečnici, možná i nějaké obilky, semena trav a konopná semínka. To je v pořádku, jenom s tím mletím v mixéru to chce moc nepřehnat. Je lepší umlet jen nahrubo, aby to směs trochu nakypřilo, ne až na moučku. Mixer má také jednu nectnost – při mletí se to bude hodně zahřívat a tím se ničí „živiny“. Hrubě mleté ptačí zoby jsou ve směsi pro sladké boilies v ovocných příchutích vynikající, protože struktura boilies dobře uvolňuje esence a oleje do okolní vody. Umleté zoby dlouho neskladujte protože žluknou.

Do mnou uvedené směsi lze použít bez problémů místo vaječného krmiva nebo třeba napůl s ním.
Pokud by se použil např. místo huňáčkové a krevní moučky, pak bych volil spíš sladké příchutě.

Co se týče vajec, tak dávám většinou 12 středních na 1kg směsi, plus ostatních cca 200ml tekutých složek pro směsi na základě rybích mouček a až 250ml tekutých složek pro směsi na základě ptačích zobů.

V podstatě si promíchám vejce s tekutýma složkama a přidávám směs až je těsto „akorát“. To je třeba vyzkoušet a je to pro každou směs individuální. Pokud se kuličky slepují k sobě, chce to přidat směs a pokud se na rolbalu dělají spíš věnečky a koule se rozpadají je těsto moc husté.