Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

Luba
Účastník

O.K. je to diskuze a určitě jsem se Tě nechtěl nikterak dotknout, ale s tou kyselinou máselnou jsi opravdu na omylu, protože oxidací tuků vznikají aldehydy a ketony, takže především aceton a formaldehyd což jsou jak jistě uznáš dost nestravitelné produkty v potravě a zvláště aceton se dobře rozpouští ve vodě, takže jí kazí…
Máselku samozřejmě používám a obzvlášť žena ji miluje když dělám aminokomplexy. :mrgreen:
V té Francii to zakázali taky pro naprosté překrmování, protože při vypuštění některých nádrží tam leželo ořechové boilies až v deseticentimetrové vrstvě. Přišli na to při zjišťování kvality vody, takže nádrže vypustili a lehce zjistili co je to zač. My nejsme tak bohatí, ale taky dokážeme dobře překrmit a vodu odkysličit (viz např. nejmenovaný revír vloni při závodech). Vím o čem mluvím, protože voda mě živí.
Já jsem jen chtěl upozornit, že když si někdo koupí už namletou ořechovou moučku z libovolných rybářských prodejen bude patrně žluklá! Dokonce i když je v potravinové kvalitě pro lidi v některých obchoďákách! Vakuované to není, snad jen slané ořechy a mandle. Takže když vezmeš čerstvé (relativně) ořechy, opražíš, nameleš a hned zpracuješ do boilísu máš bez dodatečné konzervace věc která vydrží tak opravdu ten měsíc jak píšeš, ale naprosto jiné vůně a kvality. Toť celé….