Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#262400

zdravim, ako zaciatocnik s vyrobou boilies sa chcem spytat na par veci:

pred mesiacom som si nasulal jednoduche glm enduro boilies (jet fish) podla navodu vyrobcu (16ml AK GLM, 5ml rybi protein, 4 vajcia/500g), cesto som nechal hodinu v chladnicke (v mraziarenskom sacku bez vzduchu), jeho konzistencia ok, rolovalo sa super, kvalita boilies aj zabery v poriadku.

predvcerom som skusal opat – zmes uz bola mesiac po zaruke (15.12.14), postupne som podla navodu robil 2 x 500g cesta, pridaval som vsak 20-25ml AK GLM, 5-7.5ml rybieho proteinu, 2.5g GLM extraktu). obe polkila boli velmi huste, tazko sa cesto miesilo, nechal som ich odstat v chladnicke 18hodin. na druhy den som ani jedno z nich nedokazal narolovat, cesto bolo suche a rozpadavalo sa, pistolou ani sulanim som klobasy proste nenasulal. doriesil som to prance – rucnym sulanim guliek jednotlivo, tak som cesto dokazal tvarovat, hotove gule vyzeraju po 2 dnoch susenia zatial ok…

poslednych 500g som uz nenechaval v chladnicke vobec, rolovalo sa lepsie, ale jeho konzistencia nebola “akuratna” ako prvy krat pred mesiacom, stale bolo velmi huste, s namahou som ho vsak dokazal dostat cez pistol…

ake mozu byt prosim priciny: zmes po zaruke? cesto “vyschlo” dlhym skladovanim v chladnicke?

vopred vdaka za radu