Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#262561
KILLERSTALKER
Účastník

    Já si směsi micham sam. Při vyrobe, co jsem slyšel, dělají někteří začátečníci chyby. Např. Do směsi naliji veškeré tekuté složky náraz. Osobně udělám těsto nejdřív ridsi z tekutych slozek a 1/3 směsi a necham ho chvíli odstat ( 30 – 45 min.), aby tekuté složky vstrebalo. Pak pridam zbylou směs. Tento postup dělám hlavně u savých složek např. Ptáci zob.
    Ohledne tvorby vlastních směsi je důležité, aby se jednotlivé složky promisily, byly pokud možno co nejvíce jemné a poměr složek byl dobrý (při použiti méně lepivych složek je třeba přidat vice lepivých (gluten, pšeničná mouka atd.), při použiti laktalbuminu, nebo albuminu to s nim neprehnat, jinak bude boilie kamenné, pravda, někde se to hodí, když je ve vodě velké množství bíle ryby nebo velké mmnozstvi menších ryb. Při vlastni tvorbě směsi je treba experimentovat a zkoušet a zkoušet na levnějších surovinách, aby, kdyby výsledek nebyl podle gusta, nebyla peněžní ztráta tak velká.
    Přidávání atraktantu do vajec je kapitolou samo o sobě. Pro začátečníky je nejlepší si koupit aminokomplex, ve kterém jsou všechny tekuté složky zastoupeny ve správném množství a jeho dávkování je nejčastěji 50 ml/kg. Pokud se člověk rozhodne pro vlastni kombinace tekutých lozek, tak doporucuji se držet doporučeného dávkování, někdy není špatné ani dat min než je doporučené dsavkovani. Přidáni většího množství většinu nevadí zas tak moc, na rozdíl od přidáni esenciálních olejů, o kterých jsem mluvil zde na fóru v jiném tématu. U nich je opatrnost na prvním místě, pokud chcete udělat kuličku přitažlivou a ne odpudivou. S prostředky na zvýšení apetitu u ryb bych to taky neprehanel, kolikrát staci řepka. V případe jiných buďto práškových ( glutaman sodný atd.), nebo tekutých bych se zase řídil doporučením davkovanim. Tekuté kolikrát nejsou levnou záležitosti, takže jejich zbytečné přehánění se muže projevit v peněžence. Proto hodné kaprařů radši voli aminokomplex a Už hotovou sypkou směs.